We wrześniu w Düsseldorfie po raz czwarty odbyły się igrzyska dla weteranów Invictus Games. Jednym ze złotych medalistów został Krzysztof Bobrowski - mieszkaniec gminy Gołdap i żołnierz 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Invictus Games zgromadził w tym roku reprezentacje 21 krajów, w tym Polaków. Uczestnicy rywalizowali w 10 dyscyplinach: lekkoatletyce, łucznictwie, wioślarstwie halowym, wyciskaniu sztangi, siatkówce na siedząco, pływaniu, kolarstwie szosowym, koszykówce na wózkach, rugby na wózkach i tenisie stołowym.

Bardzo wiele emocji kibicom dostarczyła rywalizacja w piłce siatkowej na siedząco. To jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu niepełnosprawnych, a weterani poszkodowani wspaniale się w niej odnaleźli. Polacy na poprzednich zawodach w Hadze w 2022 roku zajęli pierwsze miejsce, więc chcieli powtórzyć wynik w tym roku. Udało się! W eliminacjach pokonali drużynę mieszaną i Kanadę, w ćwierćfinale wyeliminowali Niemców, w półfinale Gruzję, a w finale pokonali Kolumbijczyków. Finałowy mecz oglądali książę Harry z żoną Meghan i to właśnie książę wręczał medale polskiej drużynie siatkarskiej.

Warto podkreślić, że w drużynie siatkarzy był Krzysztof Bobrowski, mieszkaniec gminy Gołdap i żołnierz 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Gratulujemy!

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 13 medali, w tym 6 złotych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.