W niedzielny, gorący dzień w Gołdapi odbył się IX Letni Bieg Jaćwingów na Wrotkach i Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gołdapi.

Start i meta znajdowały się po wschodniej stronie pl. Zwycięstwa. Trasa o długości 8,4km była wyznaczona ulicami: pl. Zwycięstwa - Królewiecka - Warszawska - droga krajowa nr 65 - Gumbińska - Mazurska - Okrężna - pl. Zwycięstwa. Dzieci i młodzież pokonywali ją jednokrotnie, biegi otwarte wymagały od uczestników trzykrotnego okrążenia (25,2km).

Na nartorolkach w biegu open rywalizowało 18 osób. Wśród panów najszybszym był Jan Leżanka (Białystok) z czasem 48 minut 9 sekund, wśród pań Kamila Ołów (Gołdap) z czasem 55 minut 55 sekund.

Na wrotkach w biegu open rywalizowały 24 osoby. Wśród panów najszybszym był Mirosław Pawelec (Gdańsk) z czasem 39 minut 56 sekund, wśród pań Magdalena Kretkiewicz (Kowale) z czasem 48 minut 37 sekund.

Na nartorolkach w biegu dla dzieci i młodzieży rywalizowało 14 osób.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, najlepsze trójki trofea sportowe i nagrody finansowe. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.