To był wyjątkowy wyjazd w ramach „Rowerowego lata w Gołdapi” pod wieloma względami. 10 sierpnia w rodzinnym rajdzie wzięło udział aż 47 osób.To nasz rekord. Jeszcze nigdy tylu rowerzystów wspólnie z nami nie jeździło, również biorąc pod uwagę „rowerowe czwartki” w przeszłości.

Najmłodsza osoba uczestnicząca w rajdzie nie ma jeszcze roku. Oczywiście jechała z rodzicami, nie sama. Ale już inna dziewczynka, trzylatka, pokonała samodzielnie całą trasę na dwóch kółkach! Pozostałe dzieci również radziły sobie doskonale. I choć może niektórzy dorośli czuli momentami lekką irytację bardzo wolnym tempem jazdy, to dla uśmiechów tych najmłodszych warto było jak najspokojniej naciskać na pedały. Kolejną dla nas nowością i zaskoczeniem było to, że był to wyjazd w bardzo międzynarodowej obsadzie. W peletonie poza Polakami mielimy również Ukraińców, Białorusina i Szwajcarów.

Trasa rajdu była krótka i przebiegała w całości po drogach rowerowych lub pieszo-rowerowych. Wyruszyliśmy kilka minut po 17 spod dworca autobusowego w Gołdapi i po GreenVelo skierowaliśmy się do wiaty rowerowej w Jabłońskich, znajdującej na podwórku świetlicy wiejskiej.

Tam mieliśmy ponad godzinną przerwę. Podczas niej kilka integracyjnych zabaw zorganizowały dla nas panie z Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Były one z nagrodami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłońskich przygotowały dla nas słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Ciasta były przepyszne! Cudownie było wiedzieć uśmiechy na buziach i dzieci, i dorosłych. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasza integracja pod wiatą również i po 19 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gołdapi.

💝 Dziękujemy paniom bibliotekarkom za przygotowane zabawy.
💝 Dziękujemy paniom z KGW w Jabłońskich za pyszny poczęstunek.
💝 Dziękujemy również wam - uczestnikom wyjazdu - za tak liczny udział i bardzo miłą, wspólną przejażdżkę.

ℹ  Zadanie publiczne „Rowerowe lato w Gołdapi” jest realizowane przez Stowarzyszenie Rowerowa Gołdap i finansowane ze środków otrzymanych z budżetu gminy Gołdap.

Jeśli podoba Wam się to, co robimy i chcielibyście wesprzeć naszą działalność, możecie to zrobić przekazując nam finansową darowiznę. Można to zrobić np. BLIK-iem. Wystarczy wejść na stronę https://rowerowa.goldap.info/darowizna/ i wypełnić odpowiednie pola. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą zlotówkę.

Zapraszamy też na naszą stronę internetową https://www.rowerowa.goldap.info, gdzie znajdziecie garść informacji o stowarzyszeniu i celach jego działania.

Osoby jeżdżące po naszym powiecie powinny zajrzeć na mapę atrakcji powiatu gołdapskiego, którą prowadzimy https://www.atrakcje.goldap.info. To nakładka na mapę Google, która ułatwi wam znalezienie np. wiaty rekreacyjnej, kamieni Wilhelma w puszczy czy też odkrycie różnych ciekawych miejsc w powiecie gołdapskim.

✍️ Stowarzyszenie Rowerowa Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.