W dniach 12-15 czerwca reprezentanci CKiW OHP w Gołdapi wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Obronnych Młodzieży OHP w Pleszewie. Łącznie w zmaganiach sportowych wzięły udział 23 czteroosobowe zespoły. Przez cały czas ich trwania młodzież wykazywała się niezwykłą determinacją i zaangażowaniem.

Gołdapska reprezentacja wywalczyła trzy miejsca na podium. Pierwsze miejsce w kategorii „skok w dal z miejsca” chłopców zajął Kacper Żukowski. Trzecie miejsce w kategorii „rzut piłką lekarską” dziewcząt zajęła Elwira Truchan. W przeciąganiu liny drużyna w składzie: Elwira Truchan, Karolina Tuchowska, Kacper Żukowski i Kacper Wasiliszyn zajęła trzecie miejsce. Wysoko, bo na czwartym miejscu została sklasyfikowana Karolina Tuchowska w kategorii „bieg na 100 metrów” dziewcząt. Zawodnicy ukończyli rywalizację w bardzo dobrych humorach.

Celem zawodów była promocja zdrowego stylu życia, uczenie aktywnych form spędzania czasu wolnego, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, wpajanie zasad uczciwej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk a przede wszystkim możliwość samorealizacji. Sam występ na tak znaczących zawodach jest już wielkim osiągnięciem każdego z tych młodych ludzi.

kadra wychowawcza CKiW OHP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.