27 maja w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się Turniej Finałowy w Piłce Siatkowej o Puchar Kinder Joy of moving, w którym udział brały najlepsze drużyny z miejsc 2-7 po rozegraniu sześciu turniejów eliminacyjnych. W kętrzyńskim finale województwa zagrały dwa zespoły (trójki i czwórki) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, które do ostatniej piłki walczyły o jak najlepsze lokaty, choć takie turnieje rządzą się swoimi prawami.

Zespół "trójek" w składzie: Nikodem Juklewicz, Jan Urbanowicz, Juliusz Buraczewski oraz Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian wygrał dwa mecze grupowe z UKS Maratończyk Ełk i AZS UWM Olsztyn 3, potem jeszcze półfinał z SMS Ostróda. W finale turnieju zmierzyli się z bardzo mocnym zespołem AZS UWM Olsztyn 1. Po zaciętej walce na przysłowiowe noże gołdapianie ulegli 0:2 (18:20,14:16).

Zespół "czwórek" (Mikołaj Rawinis, Oliwier Żbikowski, Tomasz Pańczuk, Michał Sadowski, Bartosz Klisz) miał bardziej wyboistą drogę. Chłopcy wyszli z grupy, ale niestety ponieśli porażkę w półfinale z AZS UWM Olsztyn 1. W meczu o trzecie miejsce pokonali Sokół Nowe Miasto Lubawskie.

Ogromne gratulacje dla wszystkich. Ostatnie zawody w obecnych swoich kategoriach rozegrają jeszcze trzy nasze drużyny w mistrzostwach województwa w siatkówce plażowej w Ostródzie i Iławie. A jakby udało się zająć miejsca od 1 do 3 to czekają jeszcze zawody ogólnopolskie w Kołobrzegu.

SP3 w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.