17 maja w Bartoszycach odbył się finał województwa warmińsko-mazurskiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego - Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Zakwalifikowały się do niego cztery drużyny, w tym zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Drużyna SP3 w Gołdapi w składzie: Michalina Jasińska, Zuzanna Jasińska, Anna Przystawska, Julia Frydrych, Natalia Nowak, Natalia Galińska, Amelia Kuptel, Zofia Zarzycka, Aleksandra Wińska i Maria Makowska pokonała: 19:9 SP1 w Bartoszycach i 15:9 SP4 w Ostródzie oraz uległa 15:18 SP3 w Elblągu. Tym samym gołdapianki zostały wicemistrzyniami województwa. Dziewczęta otrzymały srebrne medale i okazały puchar.

Najlepiej strzelającą turnieju została Anna Przystawska z 21 bramkami na koncie, a Amelia Kuptel została najlepszą zawodniczką drużyny. Organizatorem zawodów finałowych był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, wspierany przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bartoszycach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.