W dniach 25 marca - 1 kwietnia w Toruniu odbyły się 9 Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Do rywalizacji w wielu dyscyplinach rzutowych, skokowych i biegowych przystąpiło około 4 tysięcy zawodników w wieku od 35 lat wzwyż z 4 kontynentów tj. Azji, Europy, Ameryki i Afryki.

Duży sukces odniósł mieszkaniec Bań Mazurskich Rafał Wronowski, który w biegu przełajowym na 8000 metrów został drużynowym mistrzem świata masters. W biegu wystartowały 2 kategorie wiekowe: M35 i M40. Łącznie zgłoszonych było 60 mężczyzn z 17 państw, w tym 22 Polaków. Rafał Wronowski w swojej kategorii przybiegł szósty (drugi z Polaków). Punktacji podlegały 3 pierwsze osoby z danego kraju. W rywalizacji tej Polacy okazali się najlepsi zdobywając 1 miejsce i złoty medal. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Belgowie. Podczas ceremonii medalowej wręczono medale i odegrano Mazurka Dąbrowskiego.
Kolejne mistrzostwa tej rangi odbędą się w 2025 roku. Dotychczas nie ustalono kraju, który będzie organizatorem tej imprezy. Czy Rafał Wronowski weźmie w niej udział, trudno powiedzieć, gdyż na razie nie wiadomo, dokąd trzeba będzie pojechać. A dalszy wyjazd wiąże się z dużymi kosztami.

To nie jedyny w ostatnim czasie sukces mieszkańca Bań Mazurskich. 4 marca, również w Toruniu, odbyła się impreza nieco mniejszej rangi - 32 Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Tu Rafał Wronowski został brązowym medalistą mistrzostw na dystansie 1500 metrów. W kolejnym biegu na dystansie 3000 metrów uplasował się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Na uwagę zasługują również jego osiągnięcia w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych. Impreza ta odbyła się w Kielcach w dniach 10-12 marca. Rafał Wronowski uzyskał tytuł mistrza Polski w biegu przełajowym na 3000 metrów i brązowy medal w sztafecie 4x2000 metrów.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.