6 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się finał wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do gry przystąpiły trzy zespoły: I LO Olecko, LO Gołdap i ZSZ Gołdap. W ostatniej chwili z rywalizacji wycofały się dziewczęta z Malinowa.

Złote medale po bardzo emocjonującym graniu wywalczyły szczypiornistki z Liceum Ogólnokształcącego z Gołdapi (Andżelika Lipińska, Dominika Żukowska, Gabriela Kuźnicka, Klaudia Jaźwińska, Maja Bronakowska, Martyna Tylenda, Anastazja Galińska, Natalia Rogowska, Nikola Żurawska, Oliwia Broniszewska, Karolina Wesołowska, Gabriela Osiecka), które pokonały 20:13 (8:8) ZSZ Gołdap oraz 17:15 (7:8) I LO Olecko. Drugą lokatę zajął zespół I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku, który pokonał 22:9 (5:4) Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi (Wiktoria Grażulis, Julia Nowak, Julia Jankowska, Anna Waraksa, Klaudia Iwanicka, Sylwia Zając, Julia Banach, Weronika Miler, Martyna Kalwajtys, Natalia Koziej).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Statuetka dla najlepszej zawodniczki turnieju powędrowała do Dominiki Kosakowskiej (I LO Olecko). W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i Gołdapski Szkolny Związek Sportowy. (ŁT)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!