W dniach 30 czerwca - 3 lipca w Gliwicach odbył się 28 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi (po raz pierwszy w historii). Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupa Ferrero Polska świętowały 15-lecie współpracy. Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszył się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do gliwickiego finału walczyło blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw.

I tak do pięknej Areny Gliwice zjechało najlepszych 910 zawodników i zawodniczek (192 zespoły) w trzech kategoriach: „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców. Zespoły te rozegrały 1056 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale mistrzostw Polski siatkówki dzieci.

Poziom turnieju był niezwykle wysoki. W gliwickim finale po bardzo udanym sezonie i po zdumiewającym awansie wystąpiły z SP3 Gołdap:

  • w „dwójkach” w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski
  • w „trójkach” w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski
  • w „czwórkach” w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak i Kacper Truchan.

Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. „Dwójki” zakończyły zmagania na 20 miejscu w Polsce, „trójki” zakończyły granie na 31 miejscu, „czwórki” zajęły doskonałe miejsce 16.

Podczas turnieju finałowego opiekę trenerską nad chłopcami sprawowali Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski. Chłopcy podczas pobytu na Śląsku zwiedzili zabytkową XIX-wieczną kopalnię węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu oraz park wodny „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej. Na pewno sukcesem jest już udział w Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody siatkarskiej. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale tych, którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Gliwic finansowo (Anna i Krzysztof Rawinisowie, Tomasz Luto, Leszek Retel, Karol Urbanowicz, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, Tomasz Brzeziński, Zdzisław Galiński, Marek Słowikowski, Paweł Pawlukanis, Rafał Łanczkowski, Zbigniew Pasiuk, Marek Gwiazda, Jacek Bogdan). Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę.

Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek, pamiątkowych medali i dyplomów. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach Marek Magiera. Organizatorem finału Polski w Gliwicach byli: Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Sportowy, Ferrero Polska oraz PKN orlen. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Polski Komitet Olimpijski oraz miasto Gliwice. (ŁT)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!