Aktywność fizyczna połączona ze świeżym powietrzem, leśnym aromatem i zielenią. Wędrówka przez las w myśl zasady „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Samo zdrowie. Te elementy towarzyszyły pasjonatom biegów na orientację, którzy 28 maja wzięli udział w zawodach. Na starcie zawodnicy otrzymali mapę, kompas i kartę startową. Ich zadanie polegało na odnalezieniu punktów kontrolnych w Lesie Kumiecie na podstawie mapy i przedziurkowanie karty kontrolnej. Jak to w każdych zawodach, tak i tutaj liczył się czas. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

 • kategoria 7-9 lat
  1 miejsce: patrol Martyna Team (Martyna i Paweł Komorowscy)

 • kategoria 10-12 lat
  1 miejsce: patrol Grabowo (Milena Sikorska, Maria Osińska, Agnieszka Pruszyńska)
  2 miejsce: patrol Piątoklasistki (Lena Kisłowska, Wiktoria Klimko)
  3 miejsce: patrol Skowronki (Julian i Justyna Kowalczukowie)

 • kategoria 13-15 lat
  1 miejsce: patrol Grabowo II (Dominik Osiński, Tomasz Swędrowski)
  2 miejsce ex aequo: patrol Grabowo III (Miłosz Sztabiński, Julia Banach) oraz patrol Grabowo IV (Igor Słowikowski, Karol Brodowski)
  3 miejsce: patrol Grabowo I (Zuzanna Famulska, Jakub Milewski)

 • kategorii 19+
  1 miejsce: Krzysztof Pruszyński

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Mogli również porozmawiać przy ognisku i upiec kiełbaski.

Zawody zorganizowały wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach projektu „Aktywnie z ekologią”, na który otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej. W organizacji przedsięwzięcia pomógł nam mjr Krzysztof Świętoń, który przygotował profesjonalne mapy oraz rozstawił punkty kontrolne w terenie. Dziękujemy serdecznie panu Krzysztofowi za bezinteresowną pomoc. Nadleśnictwu Gołdap dziękujemy za użyczenie terenu oraz za gadżety dla zawodników.

Agnieszka Gutowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!