W doskonałych nastrojach wrócili z Giżycka siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy 13 marca zajęli aż trzy miejsca na podium podczas IV Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. Chłopcy kolejny raz udowodnili, że nie zawsze wzrost jest wyznacznikiem sukcesu, a serce do walki. W tym roku wojewódzkie eliminacje składają się z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Gliwicach. Bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grający w „czwórkach” doświadczony zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Dorian Pietrzak, Mateusz Repow uległ tylko w finale drużynie Kurianvolley Olsztyn, zajmując ostatecznie doskonałe 2 miejsce (najlepsze w tym sezonie).

W kategorii „trójek” SP3 UKS Trójka Gołdap 1 reprezentowali: Mikołaj Rawinis, Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski i Michał Sadowski, którzy z zawodów na zawody stale podnoszą swój poziom i w Giżycku wygrali mały finał z drużyną MKS MOSiR Kętrzyn, zajmując ostatecznie 3 miejsce. Drugi zespół trójek w składzie: Bartosz Klisz, Michał Mor i Oliwier Żbikowski zajął miejsce ósme.

Mistrzowsko zagrał pierwszy zespół „dwójek” w składzie: Jan Urbanowicz, Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski, który na boisku odniósł kolejno sześć zwycięstw zostając zwycięzcą turnieju. Nie powiodło się w niedzielę drugiemu zespołowi „dwójek” (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński), który zmagał się z kontuzją dłoni jednego z zawodników. Chłopcy zakończyli turniej na 17 miejscu. Trzeci, najmłodszy zespół „dwójek” (Maciej Rawinis, Miłosz Buraczewski, Filip Skrocki) zaliczył udany występ i zakończył zawody na 9 miejscu.

Obecni w Giżycku rodzice wspaniale wspierali chłopców podczas rozgrywanych pojedynków. W turnieju wzięło udział 46 zespołów chłopców. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Szczytnie i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja w Kętrzynie. Organizatorem giżyckiego turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Czwórka Giżycko.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!