9 stycznia w Ełku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2011 i mł.), trójek (2010 i mł.) oraz czwórek (2009 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Gliwicah, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie turniejów zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Ełku wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Rewelacyjnie zagrał zespół „dwójek” w składzie: Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz, który na boisku odniósł kolejno siedem zwycięstw zostając zwycięzcą tego turnieju eliminacyjnego. Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał 2:0 AZS UWM Olsztyn 2, 2:0 AZS UWM Olsztyn 4, 2:0 UKS Promień Wydminy 3, 2:0 AZS UWM Olsztyn 7 . W ćwierćfinale chłopcy pokonali 2:1 Kurianvolley Olsztyn 1, następnie w półfinale 2:0 MKS MOSiR Kętrzyn. W finale pokonali 2:0 AZS UWM Olsztyn 2. Również bardzo dobre miejsce zajął drugi zespół „dwójek” (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński). Chłopcy w Ełku zakończyli zawody na czwartym miejscu. W meczach grupowych okazali się lepsi od UKS Promień Wydminy 1 (2:0) i MKS MOSiR Kętrzyn (2:1) oraz ulegli 0:2 Kurianvolley Olsztyn 2. W 1/4 finału Tymek i Dawid pokonali 2:0 UKS Promień Wydminy 2. Później w półfinale nie sprostali AZS UWM Olsztyn 2 (0:2) i MKS MOSiR Kętrzyn (0:2). Pierwsze turniejowe kroki walecznie stawili najmłodsi siatkarze z SP3 - 9-latkowie: Miłosz Buraczewski, Maciej Rawinis i Filip Skrocki. Chłopcy zdobyli wiele pojedynczych punktów, ale jeszcze za mało, by wygrać mecz.

Bardzo dobrze w turnieju „trójek” zagrały dwa gołdapskie zespoły. SP3 UKS Trójka Gołdap 1 w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski, awansował do półfinału. Chłopcy pokonali trzy zespoły UKS Maratończyk Ełk po 2:0 i przegrali 1:2 z AZS UWM Olsztyn 1. Drugi zespół (Michał Mor, Oliwier Żbikowski, Bartosz Klisz) wygrał trzy z pięciu meczów grupowych. Chłopcy pokonali 2:1 UKS Maratończyk Ełk 1, 2:0 UKS Maratończyk Ełk 5 i 2:0 AZS UWM Olsztyn 2. Przegrali 1:2 z Kurianvolley Olsztyn i 0:2 z MKS MOSiR Kętrzyn. W decydujących meczach zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 1 przegrał w półfinale 1:2 z MKS MOSiR Kętrzyn, a w meczu o trzecią lokatę uległ 0:2 Kurianvolley Olsztyn. Drużyna SP3 UKS Trójka Gołdap 2 pokonała 2:0 UKS Maratończyk Ełk 5, uległa 0:2 dla UKS Maratończyk Ełk 1 i zajęła w Ełku szóste miejsce.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Giżycku, Szczytnie i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się w maju br. w Kętrzynie.

Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Maratończyk Ełk.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!