4 grudnia w hali Suwałki Arena odbyła się ósma edycja Mikołajkowego Turnieju Minisiatkówki Chłopców o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. W tym roku wystartowało 30 drużyn w kategorii „dwójek” i „trójek” reprezentujących kluby: SUKSS Suwałki (gospodarz), Tytani Białystok, BAS Białystok, UKS Maratończyk Ełk, SP Płociczno i UKS Trójka Gołdap.

W turnieju z powodzeniem rywalizowały cztery zespoły chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, które wróciły z brązowymi medalami oraz bagażem doświadczeń.

Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. 16 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w czterech grupach. Zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Juliusz Buraczewski, Nikodem Juklewicz oraz Jan Urbanowicz odniósł komplet trzech zwycięstw i awansował do finału turnieju (cztery najlepsze drużyny z czterech grup). Zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap 2 (Tymoteusz Kołodziej, Radosław Rzędzian) odniósł jedno zwycięstwo oraz zanotował dwie porażki i zagrał o miejsca 9-12. Ostatecznie Juliusz, Nikodem i Jan zajęli w mikołajowym turnieju bardzo wysokie trzecie miejsce po porażce 0:2 z SUKSS Suwałki i 0:2 z Tytani Białystok oraz po pokonaniu 2:0 BAS Białystok. Tymek i Radek zakończyli turniej na 11 miejscu.

14 drużyn „trójek” chłopców rozgrywało swój turniej w trzech grupach. Zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk, Mikołaj Rawinis oraz Michał Sadowski, który pierwszy raz zagrał w tej kategorii, odniósł trzy zwycięstwa, zanotował jedną porażkę i awansował do serii gier o miejsca 4-6. Na tym etapie zespół ten odniósł jedno zwycięstwo, zanotował jedną porażkę i zakończył turniej na dobrym miejscu piątym. Zespół SP3 UKS „Trójka” Gołdap 2 w składzie: Michał Mor, Oliwier Żbikowski, Bartosz Klisz również po raz pierwszy zagrał w tej kategorii i w Suwałkach zbierał doświadczenie turniejowe. Rozegrał sześć spotkań, w tym cztery tie-breaki, ale nie mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali od mikołaja czekolady, a najlepsze drużyny medale i puchary. Organizatorem turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!