W dniach 27-28 listopada w Gliwicach na 50 metrowej pływalni „Olimpijczyk” odbył się Puchar Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach. Na zawody zjechali się najlepsi zawodnicy z 20 klubów, reprezentanci Ukrainy (2 kluby), Białorusi (1 klub), Czech (2 kluby), Niemiec (4 kluby), Estonii (1 klub), Litwy (2 kluby) i Polski (8 klubów).

Te prestiżowe zawody są rozgrywane w Gliwicach od wielu lat. Nasz klub pod opieką trenera Adama Kozłowskiego reprezentowali: Laura Kozłowska, Antek Kisielewski i Oskar Kozłowski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż była to najważniejsza impreza sportowa dla zawodników tej dyscypliny w ich kategoriach wiekowych. Następnym krokiem będą może kiedyś mistrzostwa Europy czy puchar świata, ale to za kilka lat.

Nasi zawodnicy swoją postawą i wynikami pokazali, że są już gotowi na imprezy tak wysokiej rangi. Antek i Oskar rywalizowali w kat. D (rocz. 2008-2009), a Laura w kat. E (rocz.2010 i mł.). Płynęli w tych samych konkurencjach tj. 50m BF, 100m BF, 200m BF i 400m BF. Dwa medale zdobył Oskar. Antek i Laura, którzy rywalizowali ze starszym rocznikiem, zajęli mocne pozycje poza podium i gdyby ich rocznik był oddzielony to z pewnością wywalczyliby niejeden medal. W związku z tym za rok liczymy na ich złote sukcesy. W klasyfikacji generalnej chłopców w swoich kategoriach, biorąc pod uwagę tylko polskich zawodników, Oskar był pierwszy, a Antek drugi.

Wyniki naszych zawodników:

 • Oskar Kozłowski, kat. D:
  1 miejsce – 400m BF
  2 miejsce – 200m BF
  4 miejsce – 50m BF
  5 miejsce – 100m BF

 • Antek Kisielewski, kat. D
  4 miejsce – 400m BF
  4 miejsce – 200m BF
  6 miejsce – 50m BF
  6 miejsce – 100m BF

 • Laura Kozłowska, kat. E:
  4 miejsce – 400m BF
  5 miejsce – 200m BF
  6 miejsce – 50m BF
  6 miejsce – 100m BF

Gratulujemy rywalizacji na wysokim poziomie, bardzo dobrych wyników i godnego reprezentowania naszego kraju i miasta. My tempa nie zwalniamy, jeszcze w tym roku zmierzymy się w zawodach międzynarodowych w Olsztynie w pływaniu oraz w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się 11 i 12 grudnia w Olecku. Dziękujemy za wsparcie i doping. Trzymajcie kciuki za nasze dalsze sukcesy.

MUKS Piorun Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!