23 października w Szkole Podstawowej w Grabowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, którego organizatorem był trener i sędzia Lech Wronowski. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, oraz wyłonienie mistrzów szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 20 dzieci z klas 2-8. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.

W grupie młodszej najlepszym szachistą okazał się Mikołaj Sztabiński, uczeń klasy 5 i to on otrzymał złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. W tej samej grupie wiekowej drugie miejsce uzyskała Zofia Markowska z klasy 2, zaś trzecie Julian Piasecki z klasy 3.

W starszej grupie zwyciężył Karol Brodowski, uczeń klasy 8b, który otrzymał również złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. Drugie miejsce zajął Michał Sztabiński, trzecie Gabriela Misiewicz, oboje z klasy 8a. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale.

W zorganizowaniu i przebiegu turnieju pomogli nauczyciele szkoły: Jacek Brezgieł, Agnieszka Olszewska i Ewa Wronowska, zaś intendentka Monika Retel zadbała o pyszny i zdrowy poczęstunek.

Lech Wronowski

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!