6 października w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej „4” Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z Gołdapi, Ełku i Mrągowa, a najlepszą okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki z Gołdap. Wystąpił on w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Dorian Pietrzak, Mateusz Repow, Mikołaj Rawinis i Filip Budlewski. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza pokonali 2:0 (25:15, 25:19) Zespół Szkół Sportowych w Ełku oraz 2:1 (27:25, 23:25, 15:7) Szkołę Podstawową nr 4 w Mrągowie. Drugie miejsce zajęli siatkarze SP4 Mrągowo, którzy pokonali 2:0 (25:15, 25:16) ZSS Ełk.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jakuba Czernickiego (SP3 Gołdap). Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału wojewódzkiego, który 13 października odbędzie się również w Gołdapi.

W organizację wydarzenia włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Gołdap i Gołdapski Szkolny Związek Sportowy.