25 i 26 września w Pisanicy po raz 18 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Kalinowo. Podobnie jak w latach ubiegłych wystąpiło wielu stałych uczestników, ale pojawili się też nowi, bo startują przecież kolejne generacje miłośników tej dyscypliny. W turnieju wystąpił m.in. Tomasz Kotowski - zawodnik Lotto Superligi (Energa Manekin Toruń, trzydziestokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych).

Gołdapianie wywalczyli pięć punktowanych miejsc:

  • kategoria: skrzat, dziewczęta - I miejsce Maja Sowa
  • kategoria: skrzat,  dziewczęta - V miejsce Hanna Gulczyńska
  • kategoria: kadet, chłopcy - III miejsce Kacper Święcki
  • kategoria: junior, dziewczęta - III miejsce Julia Jankowska
  • kategoria: junior, chłopcy  - III miejsce Dominik Świecki
  • kategoria: plus 50 - I miejsce Marek Różycki.

W kategorii open najlepiej zaprezentował się Mateusz Marcinkiewicz, który uplasował sie na miejscu piątym.

kategoria skrzat, dziewczęta:
1. Sawicka Julia – SP Chodorówka
2. Kaczmar Hanna – GKTS Giżycko
3. Bućko Amelia – LUKS ABC Żak Pisanica
4. Dudziec Nikola – MLKS Czarni Olecko

kategoria skrzat, chłopcy:
1. Brodowski Tobiasz – MLKS Czarni Olecko
2. Karczewski Szymon – MLKS Czarni Olecko
3. Kamiński Aleks – GKTS Giżycko

kategoria żak, dziewczęta:
1. Sowa Maja – UKS Gołdap Zdrój
2. Baniewska Iga – GKTS Giżycko
3. Szydłowska Oliwia – MLKS Czarni Olecko
4. Milewska Julia – MLKS Czarni Olecko
5-6. Dzikońska Nikola – LUKS ABC Żak Pisanica
5-6. Gulczyńska Hanna – UKS Gołdap Zdrój
7-8. Sawicka Julia – SP Chodorówka
7-8. Bronk Aleksandra – GKTS Giżycko

kategoria żak, chłopcy:
1. Saulewicz Jan – MLKS Czarni Olecko
2. Sokołowski Fabian – LUKS ABC Żak Pisanica
3. Bielecki Karol – MLKS Czarni Olecko
4. Sawicki Krzysztof – SP Chodorówka
5-6. Orzoł Bartosz – GKTS Giżycko
5-6. Sienkiewicz Krystian – GKTS Giżycko

kategoria młodzik, dziewczęta:
1. Krynicka Alicja – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Gajewczyk Magdalena – LUKS ABC Żak Pisanica
3. Baniewska Iga – GKTS Giżycko
4. Wysocka Gabriela – MLKS Czarni Olecko
5-6. Dzikońska Nikola – LUKS ABC Żak Pisanica
5-6. Czaplejewicz Lena – MLKS Czarni Olecko
7-8. Bronk Aleksandra – GKTS Giżycko
7-8. Sowa Maja – UKS Gołdap Zdrój

kategoria młodzik, chłopcy:
1. Dzikoński Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Ryżewski Maciej – SP Chodorówka
3. Sokołowski Fabian – LUKS ABC Żak Pisanica
4. Zubrzycki Dominik – UKS Konieczki Ełk
5-6. Zduniak Sebastian – UKS Konieczki Ełk
5-6. Fiedorowicz Szymon – MLKS Czarni Olecko
7-8. Wierzbicki Dawid – UKS Konieczki Ełk
7-8. Sawicki Krzysztof – SP Chodorówka
9-10. Bronk Jan – GKTS Giżycko
9-10. Ziarko Hubert – UKS Konieczki Ełk

kategoria kadet, dziewczęta:
1. Krynicka Alicja – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Gajewczyk Magdalena – LUKS ABC Żak Pisanica
3. Fiedorowicz Maja – MLKS Czarni Olecko
4. Szyłkiewicz Lena – MLKS Czarni Olecko
5. Koronkiewicz Gabriela – MLKS Czarni Olecko

kategoria kadet, chłopcy:
1. Dzikoński Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Saliński Piotr – MLKS Czarni Olecko
3. Święcki Kacper – UKS Gołdap Zdrój
4. Ryżewski Maciej – SP Chodorówka
5-6. Zubrzycki Kacper – UKS Konieczki Ełk
5-6. Zubrzycki Dominik – UKS Konieczki Ełk
7-8. Ziarko Hubert – UKS Konieczki Ełk
7-8. Zduniak Sebastian – UKS Konieczki Ełk

kategoria szkoły średnie,  dziewczęta:
1. Krynicka Alicja – LUKS ABC Żak Pisanica
2. Gajewczyk Magdalena – LUKS ABC Żak Pisanica
3. Jankowska Julia – UKS Gołdap Zdrój
4. Prostko Elżbieta – UKS Konieczki Ełk
5-6. Dzikońska Nikola – LUKS ABC Żak Pisanica
5-6. Szyłkiewicz Lena – MLKS Czarni Olecko

kategoria szkoły średnie, chłopcy:
1. Bronakowski Maciej – UKS Białobrzegi
2. Janiszewski Sebastian – Grajewo
3. Święcki Dominik – UKS Gołdap Zdrój
4. Malinowski Kacper – LUKS ABC Żak Pisanica
5-6. Dzikoński Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
5-6. Marcinkiewicz Mateusz – UKS Gołdap Zdrój
7-8. Szeszko Karol – UKS Białobrzegi
7-8. Malinowski Mikołaj – UKS Konieczki Ełk
9-12. Saliński Piotr – MLKS Czarni Olecko
9-12. Sokołowski Fabian – LUKS ABC Żak Pisanica
9-12. Gajewski Wojciech – UKS Konieczki Ełk
9-12. Markowski Dominik – Pisanica
13-14. Ziarko Maciej – Pisanica
13-14. Rutkowski Marcel – Pisanica

kategoria weterani plus 50:
1. Różycki Marek – UKS Gołdap Zdrój
2. Żyliński Kazimierz – Burdeniszki
3. Motybel Jacek – UKS Białobrzegi
4. Dobrzyński Jarosław – UKS Białobrzegi
5-6. Bartoszewicz Jarosław – Ełk
5-6. Raczkowski Wojciech – Ełk

kategoria weterani plus 60 lat:
1. Szeszko Henryk – UKS Białobrzegi
2. Smałkowski Marek – UKS Białobrzegi
3. Jankowski Henryk – Ełk

kategoria open:
1. Kotowski Tomasz – Energa KTS Toruń (Pisanica)
2. Karniej Robert – MLKS Czarni Olecko
3. Skrzekut Roman – UKS Białobrzegi
4. Królewicz Tyberiusz – Ełk
5-6. Marcinkiewicz Mateusz – UKS Gołdap Zdrój
5-6. Bronakowski Maciej – UKS Białobrzegi
7-8. Bronakowski Michał – UKS Białobrzegi
7-8. Jasińska Marzena – MLKS Czarni Olecko
9-12. Zawistowski Marcin – Grajewo
9-12. Różycki Marek – UKS Gołdap Zdrój
9-12. Żyliński Kazimierz – Burdeniszki
9-12. Mikucki Łukasz – UKS Piłeczka Pisz
13-16. Dzikoński Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica
13-16. Święcki Dominik – UKS Gołdap Zdrój
13-16. Szeszko Karol – UKS Białobrzegi
13-16. Budenas Karolina – Grajewo
17-24. Saliński Piotr – MLKS Czarni Olecko
17-24. Janiszewski Mariusz – Grajewo
17-24. Klim Julia – LKS Pogranicze Kuźnica
17-24. Malinowski Kacper – LUKS ABC Żak Pisanica
17-24. Dobrzyński Jarosław – UKS Białobrzegi
17-24. Klejna Marcin – LKS Pogranicze Kuźnica
17-24. Kosiński Patryk – Popławy
17-24. Kuczyński Jacek – Koleśniki
25-32. Sokołowski Fabian – LUKS ABC Żak Pisanica
25-32. Winikajtys Dariusz – Ełk
25-32. Szeszko Henryk – UKS Białobrzegi
25-32. Krynicka Alicja – LUKS ABC Żak Pisanica
25-32. Kosiński Piotr – Popławy
25-32. Janiszewski Sebastian – Grajewo
25-32. Bartnicki Łukasz – MLKS Czarni Olecko
25-32. Ruszczyk Paweł – Ełk
33-38. Kotowska Iwona – Pisanica
33-38. Gajewczyk Magdalena – LUKS ABC Żak Pisanica
33-38. Gajewski Wojciech – UKS Konieczki Ełk
33-38. Turniak Szczepan – Ełk
33-38. Motybel Jacek – UKS Białobrzegi
33-38. Borowski Mariusz – Popławy

gry podwójne:
1. Kotowski Tomasz / Dzikoński Dominik
2. Karniej Robert / Jasińska Marzena
3-4. Bronakowski Maciej / Malinowski Kacper
3-4. Bronakowski Michał / Skrzekut Roman
5-6. Różycki Marek / Żyliński Kazimierz
5-6. Marcinkiewicz Mateusz / Święcki Dominik
7-8. Szeszko Karol / Motybel Jacek Janiszewski Mariusz
7-8. Budenas Karolina / Janiszewski Mariusz
9-12. Markowski Dominik / Ziarko Maciej
9-12. Zawistowski Marcin / Janiszewski Sebastian
9-12. Szeszko Henryk / Dobrzyński Jarosław
9-12. Turniak Szczepan / Raczkowski Wojciech
13-14. Winikajtys Dariusz / Ruszczyk Paweł
13-14. Jankowski Henryk / Bartoszewicz Jarosław