W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do gliwickiego finału walczyło 39 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników (9400 drużyn z całego kraju) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet na finał Polski otrzymywały tylko dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do pięknej Areny Gliwice zjechało najlepszych 910 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach: „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki, a emocje sięgały zenitu.

W gliwickim finale po bardzo udanym sezonie i po fascynującym awansie wystąpił zespół „trójek” SP3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Mateusz Repow i Dorian Pietrzak. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. podopieczni Łukasza Tarasiewicza po rozegraniu 11 spotkań zajęli w mistrzostwach Polski 23 miejsce. Chłopcy zmierzyli się z drużynami: Trefl Gdańsk I, MKS Mieszko Połczyn-Zdrój, Gmina Mirzec 2, Gmina Mirzec 1, UKS Olimpik Mońki, SP im. Ks. Tadeusza Leszczyńskiego w Aleksandrowie, Garbarnia Szczakowa UKS Jedynka Jaworzno, AKS Reszów, Trefl Gdańsk II, STS Olimpia Sulęcin / UKS Trójka Sulechów, UKS „Serbinów” Biała Podlaska. Wygrali pięć spotkań i ponieśli sześć porażek, w tym trzy po tie-breakach. Widać było, że młodzi adepci siatkówki z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją oraz bólem walczyli o realizację swoich sportowych marzeń. Na pewno sukcesem jest już udział w 27. Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Gliwic finansowo (Tomasz Luto, Marzanna Wardziejewska, Tomasz Brzeziński, Marek Słowikowski, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Ryszard Pawlukanis, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, Jacek Bogdan, Mirosław Szpilman, Danuta Tchorowska, Joanna Sołodko, Aleksandra Dzwonkowska-Królak). Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę.

Najlepsze drużyny w Polsce dopingowali: Sebastian Świderski i Mariusz Wlazły. Zespoły otrzymały nagrody w postaci: pamiątkowych medali, koszulek sportowych z nazwą swojej drużyny, dyplomów, nerek sportowych, ręczników, worków sportowych oraz voucherów o wartości 100zł, który można zamienić na bilet na wejście na dowolny mecz reprezentacji Polski. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach Marek Magiera. Organizatorami finału Polski w Gliwicach byli: Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska oraz PKN Orlen.

 

 


Czytaj też:

Lipowa, 1 Maja i Jeziorowa do remontu

Powiat gołdapski złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład inwestycji polegającej na modernizacji ulic: 1 Maja, Lipowej i Jeziorowej w Gołdapi. Szacunkowa wartość inwestycji to 10 milionów złotych. Dotacja, jaką można uzyskać to 95%.

Więcej…

Delegacja z ambasady USA w Gołdapi

W ubiegłym tygodniu delegacja z ambasady USA była z wizytą w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

Więcej…

Czy oddział dziecięcy wkrótce zostanie zamknięty?

Czy w gołdapskim szpitalu po oddziale wewnętrznym oddział dziecięcy będzie kolejnym, który zostanie zamknięty? Dużo na to wskazuje. Powodem jest znikome jego obłożenie i co za tym idzie duże straty finansowe, jakie co miesiąc generuje.

Więcej…

ETZT w gminie Banie Mazurskie

Gmina Banie Mazurskie po raz kolejny przystąpiła do organizacji kampanii na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Więcej…

Czas najwyższy posprzątać materiały wyborcze

Po każdych wyborach, czy to ogólnopolskich, czy lokalnych, część komitetów wyborczych ma problem z usunięciem swoich plakatów z przestrzeni publicznej. Po ostatnich wyborach uzupełniających do rady miejskiej w Gołdapi również.

Więcej…

Akcja krwiodawcza w Baniach Maz. - nowy termin

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się 23 września w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Zaszczepiło się tylko kilka osób

Podczas gminnych dożynek w Baniach Mazurskich chętni mogli zaszczepić się przeciw covid-19. Większego zainteresowania jednak nie było.

Więcej…

Rowerzysta wydmuchał 1,8 promila

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna wracał zygzakiem do domu. W kieszeniach wiózł jeszcze piwa i wódkę.

Więcej…

Najwięcej cudzoziemców nielegalnie pracowało na budowach

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 stycznia do 31 sierpnia br. wszczęli blisko 140 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Najwięcej, bo aż 33% pracowało nielegalnie w powiecie olsztyńskim, 16% w nidzickim, 14% w ełckim, po 8% w powiatach działdowskim i gołdapskim.

Więcej…

W Olecku powstanie nowa siedziba policji

Budynek odpowiadający wymaganiom lokalnej społeczności, poprawione warunki pracy i służby policjantów oraz zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne – to wszystko ma cechować nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Wkład w jej powstanie mają gołdapianie: były komendant powiatowy policji w Olecku Andrzej Żyliński i obecny Jerzy Kuprewicz.

Więcej…

Kolejna marihuana ujawniona przez SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ujawnili w powiecie suwalskim 25 krzaków konopi indyjskich.

Więcej…

Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci interweniowali Siedlisku. Dyżurny gołdapskiej komendy policji po przyjęciu zgłoszenia od świadka, które dotyczyło nietrzeźwego kierowcy, natychmiast wysłał tam patrol ruchu drogowego.

Więcej…

Kolizja rowerzysty i samochodu na DW650

10 września około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w pobliżu Dąbrówki Polskiej doszło do kolizji roweru i samochodu osobowego.

Więcej…

Kolizja podczas cofania

Manewr cofania nie należy do łatwych, o czym przekonał się dziś jeden z gołdapskich kierowców.

Więcej…

Gołdapianie wywalczyli pięć punktowanych miejsc

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w województwie warmińsko-mazurskim obchodzono oficjalnie w Olsztynie, w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Składał się w z dwóch zasadniczych części: pokazu i zawodów.

Więcej…

Siatkarzez z SP3 rywalizowali w mistrzostwach Polski

W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Siatkarska kariera zamiast komputera

W dniach 16-25 sierpnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w siatkarskim obozie stacjonarnym pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji do kadry województwa

Kacper Wiśniowski i Dominik Osiński już po raz drugi zostali zaproszeni przez Kamila Kozłowskiego (trenera kadry woj. warmińsko-mazurskiego rocznik 2008) na konsultację najlepszych zawodników z całego województwa, która odbyła się w Mrągowie.

Więcej…

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gołdapi odbył się dziś na ulicach Gołdapi. Seniorzy rywalizowali na dystansie 25,2km, juniorzy zaś na 8,4km.

Więcej…

Ultramaraton kolarski Wschód 2021

Wystartowali w Dwerniku (powiat bieszczadzki), meta znajduje się zaś w Gdańsku. Mowa o ultramaratonie kolarskim Wschód 2021. Jego trasa prowadzi przez Gołdap.

Więcej…

Akademia na obozie piłkarskim

Wzorem najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce, w wakacje zorganizowaliśmy kolejny piłkarski obóz sportowy. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap w tym roku wyjechały do Jastrzębiej Góry w woj. pomorskim.

Więcej…