W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do gliwickiego finału walczyło 39 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników (9400 drużyn z całego kraju) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet na finał Polski otrzymywały tylko dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do pięknej Areny Gliwice zjechało najlepszych 910 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach: „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” wśród dziewcząt i chłopców. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki, a emocje sięgały zenitu.

W gliwickim finale po bardzo udanym sezonie i po fascynującym awansie wystąpił zespół „trójek” SP3 UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki, Mateusz Repow i Dorian Pietrzak. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. podopieczni Łukasza Tarasiewicza po rozegraniu 11 spotkań zajęli w mistrzostwach Polski 23 miejsce. Chłopcy zmierzyli się z drużynami: Trefl Gdańsk I, MKS Mieszko Połczyn-Zdrój, Gmina Mirzec 2, Gmina Mirzec 1, UKS Olimpik Mońki, SP im. Ks. Tadeusza Leszczyńskiego w Aleksandrowie, Garbarnia Szczakowa UKS Jedynka Jaworzno, AKS Reszów, Trefl Gdańsk II, STS Olimpia Sulęcin / UKS Trójka Sulechów, UKS „Serbinów” Biała Podlaska. Wygrali pięć spotkań i ponieśli sześć porażek, w tym trzy po tie-breakach. Widać było, że młodzi adepci siatkówki z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją oraz bólem walczyli o realizację swoich sportowych marzeń. Na pewno sukcesem jest już udział w 27. Wielkim Finale Polski Kinder Joy of moving i możliwość przeżycia niesamowitej przygody. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Gliwic finansowo (Tomasz Luto, Marzanna Wardziejewska, Tomasz Brzeziński, Marek Słowikowski, Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, Ryszard Pawlukanis, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, Jacek Bogdan, Mirosław Szpilman, Danuta Tchorowska, Joanna Sołodko, Aleksandra Dzwonkowska-Królak). Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę.

Najlepsze drużyny w Polsce dopingowali: Sebastian Świderski i Mariusz Wlazły. Zespoły otrzymały nagrody w postaci: pamiątkowych medali, koszulek sportowych z nazwą swojej drużyny, dyplomów, nerek sportowych, ręczników, worków sportowych oraz voucherów o wartości 100zł, który można zamienić na bilet na wejście na dowolny mecz reprezentacji Polski. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach Marek Magiera. Organizatorami finału Polski w Gliwicach byli: Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska oraz PKN Orlen.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.