GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty gołdapskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: starosta Marzanna Wardziejewska, przewodniczący Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego Marian Mioduszewski i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny żeńskie oraz trzy drużyny męskie.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi (Sandra Podsiad, Edyta Malijonis, Paulina Borkim), która pokonała 2:0 (15:13, 15:6) Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, 2:1 (12:15, 15:11,11:6) Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bartoszycach oraz 2:0 (15:7, 15:5) II Liceum Ogólnokształcące w Piszu.

W turnieju chłopców prym wiedli siatkarze Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, którzy pokonali 2:0 ZSZ w Gołdapi (Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Mikołaj Krakowski) i 2:0 LO w Gołdapi (Karol Kowalewski, Jakub Miszkiel, Jakub Szułczyński).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, trzy najlepsze medale i pamiątkowe dyplomy. Prezentami nagrodzono również najlepszych na piasku: Sandrę Podsiad (LO w Gołdapi) i Filipa Kowalewskiego (ZS nr 3 w Szczytnie). Na wszystkich czekał gorący obiad ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Mecze sędziowali: Waldemar Rusak i Martyna Gajewska. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jejer. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy oraz Gołdapski Szkolny Związek Sportowy. 

wyniki meczów - dziewczęta

 • ZS2 Szczytno – ZSP2 Bartoszyce 1:2
 • II LO Pisz – LO Gołdap 0:2
 • ZSP 2 Bartoszycze – LO Gołdap 1:2
 • ZS2 Szczytno – II LO Pisz 2:0
 • ZS2 Szczytno – LO Gołdap 0:2
 • ZSP2 Bartoszyce – II LO Pisz 2:1

klasyfikacja końcowa - dziewczęta

 1. LO Gołdap 6 pkt. 6:1
 2. ZSP2 Bartoszyce 5 pkt. 5:4
 3. ZS2 Szczytno 4 pkt. 3:4
 4. II LO Pisz 3 pkt. 1:6

wyniki meczów - dziewczęta

 • LO Gołdap – ZS 3 Szczytno 0:2
 • LO Gołdap – ZSZ Gołdap 0:2
 • ZS3 Szczytno – ZSZ Gołdap 2:0

klasyfikacja końcowa - chłopcy

 1. ZS3 Szczytno 4 pkt 4:0
 2. ZSZ Gołdap 3 pkt 2:2
 3. LO Gołdap 2 pkt 0:4

 

 


Czytaj też:

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Spotkanie z Romą Waszak i zakończenie wystawy

30 lipca w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odbyło się spotkanie z Romą Waszak, autorką wystawy „Zagubiony wątek”.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…