GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VII Turniej Siatkarskich „Dwójek” Chłopców (rocz. 2010 i mł.) o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap. Dodatkowo odbył się turniej dla początkujących siatkarzy (rocz. 2011 i mł.) z nieco uproszczonymi zasadami. Łącznie wystąpiło osiem zespołów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych, które zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Emocji na sali nie brakowało. Chłopcy mimo młodego wieku grali bardzo efektownie. Po trzech godzinach i 12 meczach padły ostateczne rozstrzygnięcia.

W starszej kategorii „dwójek” komplet zwycięstw zanotował zespół Tygryski w składzie Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski, i zakończył turniej na pierwszym miejscu. Tuż za ich plecami turniej zakończyli siatkarze z zespołu Spocone Berlinki (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski), którzy wygrali dwa spotkania oraz ulegli 1:2 duetowi Tygrysków. Na trzecim miejscu podium zawody ukończyli zawodnicy z drużyny Miśki (Michał Mor, Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz). Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli rok młodsi siatkarze z zespołu Bombowce (Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski).

Nikodem i Juliusz wyśmienicie wypadli w młodszej kategorii (rocz. 2011 i mł.) odnotowując komplet zwycięstw. Bombowce ograli 2:0 Geniuszka (Maciej Rawinis, Oskar Galiński), 2:0 Klasówkę (Miłosz Buraczewski, Filip Skrodzki) i 2:0 Bloki (Radosław Rzędzian, Tymoteusz Kołodziej). Srebrne medale przypadły zespołowi Bloki, a brązowe Geniuszce.

Statuetki MVP otrzymali mocno wyróżniający się siatkarze: Mikołaj Rawinis i Nikodem Juklewicz. Siatkarze z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Leszka Retela otrzymali piękne puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Mecze sędziowali ósmoklasiści Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi: Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski i Olaf Rykaczewski.

Turniej z okazji Dnia Dziecka był przykładem, że siatkówka ciągle rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, który jest współfinansowany przez gminę Gołdap i starostwo powiatowe.

wyniki, rocz. 2010 i mł.
1. Tygryski - Bombowce 2:0 (15:9, 15:9)
2. Miśki – Spocone Berlinki 0:2 (13:15, 3:15)
3. Tygryski – Miśki 2:0 (16:14, 16:14)
4. Bombowce – Spocone Berlinki 0:2 (8:15, 12:15)
5. Tygryski – Spocone Berlinki 2:1 (12:15, 15:13, 11:9)
6. Bombowce – Miśki 0:2 (12:15, 10:15)

wyniki, rocz. 2011 i mł.
1. Gieniuszka – Bombowce 0:2 (7:15, 7:15)
2. Klasówka – Bloki 0:2 (7:15, 2:15)
3. Gieniuszka – Klasówka 2:0 (15:3, 15:10)
4. Bombowce – Bloki 2:0 (15:9, 15:2)
5. Gieniuszka – Bloki 1:2 (13:15, 15:13, 2:11)
6. Bombowce – Miśki 2:0 (15:5, 15:4)

 

 


Czytaj też:

Za trzy tygodnie X Barwy Kultury Ukraińskiej

21 sierpnia na stadionie w Baniach Mazurskich odbędą się X Barwy Kultury Ukraińskiej. Początek o godzinie 16:00, zakończenie planowane jest około północy.

Więcej…

Nabór kandydatów na prezesa potrwa dłużej

Zgromadzenie wspólników spółki GoldMedica (zarząd powiatu) zdecydowało w ubiegłym tygodniu przedłużyć okres na składanie dokumentów w konkursie mającym wyłonić kandydata na prezesa zarządu spółki GoldMedica.

Więcej…

W GoldMedice powstał oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska informuje, że w gołdapskim szpitalu zaczął funkcjonować oddział rehabilitacji pulmonologicznej kierowany przez pulmonologa - specjalistę chorób płuc.

Więcej…

Lipcowe spotkanie miłośników kina

Na lipcowym spotkaniu małomiasteczkowego klubu filmowego wyświetlana była pełnometrażowa animacja dla dorosłych pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

Więcej…

Droga do cmentarza w Żabinie będzie przebudowana

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wójt gminy Łukasz Kuliś wspólnie ze skarbnikiem gminy Sandrą Borowską podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej…

Od dziś kierowcy zapłacą za parkowanie

Przypominamy kierowcom, że od dziś parkowanie w centrum Gołdapi w dni robocze jest płatne. Dotyczy to zarówno parkingu na pl. Zwycięstwa, jak i parkowania przy ulicach wokół.

Więcej…

Trwają żniwa - kierowcy, uważajcie na drogach

Na terenie naszego powiatu trwają już żniwa. Drodzy kierowcy - jeśli spotkacie na swojej drodze kombajny czy ciągniki z przyczepami załadowanymi zbożem - nie trąbcie, nie wyprzedzajcie na siłę, nie psioczcie pod nosem, że to zawalidrogi. Wykażcie się cierpliwością i zrozumieniem dla rolników.

Więcej…

Na jeziorze wywrócił się jacht żaglowy

Do wywrócenia się jachtu żaglowego doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. W wodzie znalazło się pięć osób. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Rywalizowali siłacze - wygrał Paweł Piskorz

Zawody siłaczy odbyły się w niedzielę w centrum Gołdapi. Rywalizowało 10 zawodników, zwyciężył Paweł Piskorz z Olsztyna. Gołdapianin Piotr Kowalewski był trzeci.

Więcej…

X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego za nami

Wczoraj odbył się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego. Wzięły w nim udział trzy zespoły, które zagrały systemem każdy z każdym. Turniej wygrała Rominta Gołdap.

Więcej…

Turniej siatkówki plażowej dla pań

I Żeński Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Gołdapi odbędzie się jutro na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi. Zagra w nim 10 drużyn.

Więcej…

Na boisku uczczą pamieć Mirka Orłowskiego

W najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbędzie się X Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego.

Więcej…

Akademia w Energylandii

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…