GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VII Turniej Siatkarskich „Dwójek” Chłopców (rocz. 2010 i mł.) o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap. Dodatkowo odbył się turniej dla początkujących siatkarzy (rocz. 2011 i mł.) z nieco uproszczonymi zasadami. Łącznie wystąpiło osiem zespołów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych, które zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Emocji na sali nie brakowało. Chłopcy mimo młodego wieku grali bardzo efektownie. Po trzech godzinach i 12 meczach padły ostateczne rozstrzygnięcia.

W starszej kategorii „dwójek” komplet zwycięstw zanotował zespół Tygryski w składzie Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski, i zakończył turniej na pierwszym miejscu. Tuż za ich plecami turniej zakończyli siatkarze z zespołu Spocone Berlinki (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski), którzy wygrali dwa spotkania oraz ulegli 1:2 duetowi Tygrysków. Na trzecim miejscu podium zawody ukończyli zawodnicy z drużyny Miśki (Michał Mor, Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz). Tuż za podium na czwartym miejscu zawody ukończyli rok młodsi siatkarze z zespołu Bombowce (Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski).

Nikodem i Juliusz wyśmienicie wypadli w młodszej kategorii (rocz. 2011 i mł.) odnotowując komplet zwycięstw. Bombowce ograli 2:0 Geniuszka (Maciej Rawinis, Oskar Galiński), 2:0 Klasówkę (Miłosz Buraczewski, Filip Skrodzki) i 2:0 Bloki (Radosław Rzędzian, Tymoteusz Kołodziej). Srebrne medale przypadły zespołowi Bloki, a brązowe Geniuszce.

Statuetki MVP otrzymali mocno wyróżniający się siatkarze: Mikołaj Rawinis i Nikodem Juklewicz. Siatkarze z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Leszka Retela otrzymali piękne puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Mecze sędziowali ósmoklasiści Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi: Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski i Olaf Rykaczewski.

Turniej z okazji Dnia Dziecka był przykładem, że siatkówka ciągle rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, który jest współfinansowany przez gminę Gołdap i starostwo powiatowe.

wyniki, rocz. 2010 i mł.
1. Tygryski - Bombowce 2:0 (15:9, 15:9)
2. Miśki – Spocone Berlinki 0:2 (13:15, 3:15)
3. Tygryski – Miśki 2:0 (16:14, 16:14)
4. Bombowce – Spocone Berlinki 0:2 (8:15, 12:15)
5. Tygryski – Spocone Berlinki 2:1 (12:15, 15:13, 11:9)
6. Bombowce – Miśki 0:2 (12:15, 10:15)

wyniki, rocz. 2011 i mł.
1. Gieniuszka – Bombowce 0:2 (7:15, 7:15)
2. Klasówka – Bloki 0:2 (7:15, 2:15)
3. Gieniuszka – Klasówka 2:0 (15:3, 15:10)
4. Bombowce – Bloki 2:0 (15:9, 15:2)
5. Gieniuszka – Bloki 1:2 (13:15, 15:13, 2:11)
6. Bombowce – Miśki 2:0 (15:5, 15:4)

 

 


Czytaj też:

Koncert laureatów konkursu piosenki

GOŁDAP. Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności - organizatorzy Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, zapraszają wszystkich uczestników festiwalu oraz amatorów piosenek turystycznych i zabaw harcerskich na koncert laureatów.

Więcej…

Apple fotografuje ulice Gołdapi

GOŁDAP. Dziś na ulicach Gołdapi spotkać można samochód Apple z zamontowanym na dachu modułem fotograficznym. Amerykańska firma gromadzi dane do funkcji Map Apple o nazwie Rozejrzyj się, odpowiednika google’owej usługi Street View czyli widoku w 360 stopniach różnych miast i lokalizacji.

Więcej…

Zmiana organizacji ruchu nie na rękę firmom

GOŁDAP. W ostatnim czasie zmieniła się organizacja ruchu na ul. Granicznej. Na kilkudziesięciometrowym odcinku wprowadzony został zakaz ruchu pojazdów (znak B-1 z tabliczką „nie dotyczy służb i pracowników przejścia granicznego”). Ta zmiana znacznie utrudniła życie firmom mieszczącym się przy ul. Granicznej.

Więcej…

Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi

GOŁDAP. W związku z przypadającym jubileuszem powstania biblioteki, zorganizowany został konkurs pod hasłem „Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi z okazji 75. rocznicy jej powstania”. Wpłynęły 33 zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej…

Czerwcowe nowości w wypożyczalni dla dzieci

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi powiększyła swoje zbiory o nowe książki, które można wypożyczyć w wypożyczalni dla dzieci.

Więcej…

Tężnie, pijalnia wód - rozmowa z Jarosławem Dzienisem

GOŁDAP. Czy epidemia odbiła się na ilości osób odwiedzających strefę uzdrowiskową w Gołdapi? Czym jest zakład przyrodoleczniczy funkcjonujący od wielu lat w strukturze z PWiK i czy ma coś wspólnego nowo budowanym zakładem przez gminę? Czy tężnie potrzebują już remontu? Czy PWiK pozwoli grillować w strefie uzdrowiskowej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezesem PWiK Jarosławem Dzienisem, w której odpowiada on na te i inne pytania.

Więcej…

Nagroda Starosty Gołdapskiego - poznaj kandydatów

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi pozytywnie zweryfikowało pod kątem formalnym złożone wnioski o przyznanie tegorocznej Nagrody Starosty Gołdapskiego oraz podało dane zgłoszonych osób i firm.

Więcej…

Kolizyjna środa

GMINA GOŁDAP. Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie gminy Gołdap. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprawidłowe manewry cofania. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

Więcej…

Podsumowanie kontroli legalności zatrudnienia

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili nieprawidłowości w zatrudnieniu 91 cudzoziemców. To bilans kontroli legalności zatrudnienia prowadzonych na Warmii i Mazurach.

Więcej…

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

POWIAT GOŁDAPSKI. Zakończył się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Gołdapscy funkcjonariusze policji dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jak również turystów przemieszczających się przez nasz powiat. Bilans świątecznego weekendu to 4 kolizje i jeden nietrzeźwy kierujący.

Więcej…

Na jeziorze wywróciła się żaglówka

GOŁDAP. Do wywrócenia się żaglówki doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. Do wody wpadły 3 osoby (w tym dziecko) oraz pies.

Więcej…

Pożar w bloku, ewakuowano mieszkańców

GOŁDAP. O 8:28 dyżurny straży otrzymał dziś informację po pożarze w bloku przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Okazało się, że palił się jeden z boksów w piwnicy. W związku z dużym zadymieniem zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców budynku.

Więcej…

Pożar torfowiska w Bałupianach

BAŁUPIANY. 3 czerwca około godziny 15:30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze torfowiska w Bałupianach. Na miejscu okazało się, że pali się torfowisko z korzeniami drzew oraz składowany podczas suszenia torf.

Więcej…

Część zwierząt nie przeżyło pożaru

BRONISZE. Do pożaru doszło dziś w południe w Broniszach. Płonął budynek gospodarczy ze zwierzętami w środku i wiata. Niestety, część zwierząt nie przeżyło zdarzenia.

Więcej…

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

GLIWICE. W dniach 5 i 6 czerwca w Gliwicach siedmioosobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego walczyła o najwyższe lokaty w kraju w mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Wicemistrzynią Polski na dystansie 200m. została Laura Kozłowska.

Więcej…

Minisiatkówka z okazji Dnia Dziecka

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VII Turniej Siatkarskich „Dwójek” Chłopców (rocz. 2010 i mł.) o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

Więcej…

Dzieci z Rominty dostały piłki

GOŁDAP. 1 czerwca Akademię Piłkarską MKS Rominta Gołdap odwiedzili właściciele Zakładu Ogólnobudowlanego S.C. Słowikowscy, którzy podarowali z okazji Dnia Dziecka 33 piłki.

Więcej…

Dzień Dziecka na sportowo w SP3

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka na boisku szkolnym został zorganizowany został turniej piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora szkoły. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach.

Więcej…

Zawody tenisowe w Giżycku

GIŻYCKO. 22 maja w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat i żak oraz eliminacje do mistrzostw Polski w kategorii żak. W zawodach wzięły udział dwie gołdapianki. 

Więcej…

Przywieźli z Giżycka 46 medali

GIŻYCKO. W dniach 29 i 30 maja zawodnicy MUKS Piorun Gołdap wystartowali w zawodach pływackich w Giżycku. Dla starszych zawodników był to sprawdzian po długiej przerwie, natomiast dla nowych, młodych był to debiut w zawodach.

Więcej…

Tenisowe mistrzostwa województwa w Ostródzie

OSTRÓDA. Gołdapianin Dominik Święcki (UKS Gołdap Zdrój / LO) został wicemistrzem województwa w tenisie stołowym w grze deblowej.

Więcej…