GIŻYCKO. 16 maja w hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku rozgrywany był V Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: czwórek (2008 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz dwójek (2010 i mł.) W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w czerwcu finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na sierpniową imprezę krajową, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W hali w Giżycku po miesięcznej przerwie wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Wyśmienicie zagrał zespół „trójek” w składzie: Mateusz Repow, Nikolas Krynicki i Jakub Czernicki, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę C. Gołdapski zespół pokonał 2:0 IKS Atak Elbląg 2 i 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek. W ćwierćfinale turnieju pokonał 2:1 IKS Atak Elbląg 1. W pojedynku półfinałowym ograł 2:1 AZS UWM Olsztyn 1. W wielkim finale giżyckiego turnieju spotkali się z najlepszą drużyną tego sezonu - Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu gołdapianie wygrali 2:1 i zajęli po raz pierwszy pierwsze miejsce.

Dziewiętnaście zespołów „dwójek” z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Ten etap z powodzeniem zakończyły trzy gołdapskie zespoły. W ćwierćfinale zespół Juliusz Buraczewski / Nikodem Juklewicz (trzecioklasiści) ulegli 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, Michał Sadowski / Mikołaj Rawinis ulegli 0:2 AZS UWM Olsztyn, a Filip Budlewski / Tomasz Pańczuk ulegli 0:2 MKS MOSiR Kętrzyn. W decydujących meczach o miejsca 5-8 Juliusz i Nikodem przegrali 0:2 z Mikołajem i Michałem, a Tomasz i Filip pokonali 2:1 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Następnie w walce o siódmą lokatę Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz przegrali 2:0 z UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, a w walce o piątą lokatę Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski pokonali swoich kolegów Mikołaja Rawinisa i Michała Sadowskiego 2:0. Do ćwierćfinału nie zdołali awansować Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz, którzy wygrali jeden mecz grupowy.

Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS „Czwórka” Giżycko.

20 czerwca w Olsztynku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o medale wojewódzkie. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w dniach 26-29 sierpnia zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski.

 

 


Czytaj też:

"Nie prosiliśmy o skrzydła" w DKK

23 lipca uczestnicy dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkali się, aby omówić książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Nie prosiliśmy o skrzydła”.

Więcej…

Spotkanie ws. zakładu przyrodoleczniczego

O godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Gołdapi rozpoczęło się spotkanie burmistrza i urzędników z radnymi miejskimi, które dotyczy bieżącej sytuacji związanej z zakładem przyrodoleczniczym. Tomasz Luto stanowczo odmówił zgody na udział w nim przedstawicieli mediów.

Więcej…

Tesco zmieni się w Netto

W czerwcu ubiegłego roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (duńskiej grupie detalicznej, właścicielowi sieci Netto). Kiedy sklep Tesco w Gołdapi zmieni szyld na Netto?

Więcej…

Kartaczewo już wkrótce

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo odbędzie się 8 sierpnia w Gołdapi na pl. Zwycięstwa. Kolejna już edycja święta naszej regionalnej potrawy wraca po przerwie spowodowanej epidemią.

Więcej…

Wakacyjne nowości książkowe w Grabowie

Filia biblioteczna w Grabowie zaprasza po nowe propozycje wydawnicze, które na pewno umilą wakacyjny czas.

Więcej…

W środę zaszczepisz się „z marszu”

Jutro w szpitalu GoldMedica w Gołdapi, w godz. 7:30- 12:00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19 szczepionką Johnson & Johnson "z marszu", bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Więcej…

Czego rodzice nie wiedzą o grach?

31 lipca o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbędzie się spotkanie pt. „Czy gry komputerowe dzieci rozwijają czy im szkodzą?”.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Znieważyli policjantkę w internecie

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na filmie utrwalono interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…