GIŻYCKO. 16 maja w hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku rozgrywany był V Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: czwórek (2008 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz dwójek (2010 i mł.) W eliminacjach drużyny zbierają punkty i ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w czerwcu finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na sierpniową imprezę krajową, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W hali w Giżycku po miesięcznej przerwie wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Wyśmienicie zagrał zespół „trójek” w składzie: Mateusz Repow, Nikolas Krynicki i Jakub Czernicki, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę C. Gołdapski zespół pokonał 2:0 IKS Atak Elbląg 2 i 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek. W ćwierćfinale turnieju pokonał 2:1 IKS Atak Elbląg 1. W pojedynku półfinałowym ograł 2:1 AZS UWM Olsztyn 1. W wielkim finale giżyckiego turnieju spotkali się z najlepszą drużyną tego sezonu - Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu gołdapianie wygrali 2:1 i zajęli po raz pierwszy pierwsze miejsce.

Dziewiętnaście zespołów „dwójek” z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Ten etap z powodzeniem zakończyły trzy gołdapskie zespoły. W ćwierćfinale zespół Juliusz Buraczewski / Nikodem Juklewicz (trzecioklasiści) ulegli 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, Michał Sadowski / Mikołaj Rawinis ulegli 0:2 AZS UWM Olsztyn, a Filip Budlewski / Tomasz Pańczuk ulegli 0:2 MKS MOSiR Kętrzyn. W decydujących meczach o miejsca 5-8 Juliusz i Nikodem przegrali 0:2 z Mikołajem i Michałem, a Tomasz i Filip pokonali 2:1 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Następnie w walce o siódmą lokatę Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz przegrali 2:0 z UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, a w walce o piątą lokatę Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski pokonali swoich kolegów Mikołaja Rawinisa i Michała Sadowskiego 2:0. Do ćwierćfinału nie zdołali awansować Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz, którzy wygrali jeden mecz grupowy.

Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS „Czwórka” Giżycko.

20 czerwca w Olsztynku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o medale wojewódzkie. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w dniach 26-29 sierpnia zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski.

 

 


Czytaj też:

Koncert laureatów konkursu piosenki

GOŁDAP. Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności - organizatorzy Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, zapraszają wszystkich uczestników festiwalu oraz amatorów piosenek turystycznych i zabaw harcerskich na koncert laureatów.

Więcej…

Apple fotografuje ulice Gołdapi

GOŁDAP. Dziś na ulicach Gołdapi spotkać można samochód Apple z zamontowanym na dachu modułem fotograficznym. Amerykańska firma gromadzi dane do funkcji Map Apple o nazwie Rozejrzyj się, odpowiednika google’owej usługi Street View czyli widoku w 360 stopniach różnych miast i lokalizacji.

Więcej…

Zmiana organizacji ruchu nie na rękę firmom

GOŁDAP. W ostatnim czasie zmieniła się organizacja ruchu na ul. Granicznej. Na kilkudziesięciometrowym odcinku wprowadzony został zakaz ruchu pojazdów (znak B-1 z tabliczką „nie dotyczy służb i pracowników przejścia granicznego”). Ta zmiana znacznie utrudniła życie firmom mieszczącym się przy ul. Granicznej.

Więcej…

Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi

GOŁDAP. W związku z przypadającym jubileuszem powstania biblioteki, zorganizowany został konkurs pod hasłem „Życzenia dla Biblioteki Publicznej w Gołdapi z okazji 75. rocznicy jej powstania”. Wpłynęły 33 zgłoszenia w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej…

Czerwcowe nowości w wypożyczalni dla dzieci

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi powiększyła swoje zbiory o nowe książki, które można wypożyczyć w wypożyczalni dla dzieci.

Więcej…

Tężnie, pijalnia wód - rozmowa z Jarosławem Dzienisem

GOŁDAP. Czy epidemia odbiła się na ilości osób odwiedzających strefę uzdrowiskową w Gołdapi? Czym jest zakład przyrodoleczniczy funkcjonujący od wielu lat w strukturze z PWiK i czy ma coś wspólnego nowo budowanym zakładem przez gminę? Czy tężnie potrzebują już remontu? Czy PWiK pozwoli grillować w strefie uzdrowiskowej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezesem PWiK Jarosławem Dzienisem, w której odpowiada on na te i inne pytania.

Więcej…

Nagroda Starosty Gołdapskiego - poznaj kandydatów

GOŁDAP. Starostwo Powiatowe w Gołdapi pozytywnie zweryfikowało pod kątem formalnym złożone wnioski o przyznanie tegorocznej Nagrody Starosty Gołdapskiego oraz podało dane zgłoszonych osób i firm.

Więcej…

Kolizyjna środa

GMINA GOŁDAP. Do trzech zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie gminy Gołdap. We wszystkich przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprawidłowe manewry cofania. Policjanci apelują o ostrożna i rozważną jazdę.

Więcej…

Podsumowanie kontroli legalności zatrudnienia

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili nieprawidłowości w zatrudnieniu 91 cudzoziemców. To bilans kontroli legalności zatrudnienia prowadzonych na Warmii i Mazurach.

Więcej…

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

POWIAT GOŁDAPSKI. Zakończył się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Gołdapscy funkcjonariusze policji dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jak również turystów przemieszczających się przez nasz powiat. Bilans świątecznego weekendu to 4 kolizje i jeden nietrzeźwy kierujący.

Więcej…

Na jeziorze wywróciła się żaglówka

GOŁDAP. Do wywrócenia się żaglówki doszło dziś w południe na Jeziorze Gołdap. Do wody wpadły 3 osoby (w tym dziecko) oraz pies.

Więcej…

Pożar w bloku, ewakuowano mieszkańców

GOŁDAP. O 8:28 dyżurny straży otrzymał dziś informację po pożarze w bloku przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi. Okazało się, że palił się jeden z boksów w piwnicy. W związku z dużym zadymieniem zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców budynku.

Więcej…

Pożar torfowiska w Bałupianach

BAŁUPIANY. 3 czerwca około godziny 15:30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze torfowiska w Bałupianach. Na miejscu okazało się, że pali się torfowisko z korzeniami drzew oraz składowany podczas suszenia torf.

Więcej…

Część zwierząt nie przeżyło pożaru

BRONISZE. Do pożaru doszło dziś w południe w Broniszach. Płonął budynek gospodarczy ze zwierzętami w środku i wiata. Niestety, część zwierząt nie przeżyło zdarzenia.

Więcej…

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

GLIWICE. W dniach 5 i 6 czerwca w Gliwicach siedmioosobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego walczyła o najwyższe lokaty w kraju w mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Wicemistrzynią Polski na dystansie 200m. została Laura Kozłowska.

Więcej…

Minisiatkówka z okazji Dnia Dziecka

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VII Turniej Siatkarskich „Dwójek” Chłopców (rocz. 2010 i mł.) o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

Więcej…

Dzieci z Rominty dostały piłki

GOŁDAP. 1 czerwca Akademię Piłkarską MKS Rominta Gołdap odwiedzili właściciele Zakładu Ogólnobudowlanego S.C. Słowikowscy, którzy podarowali z okazji Dnia Dziecka 33 piłki.

Więcej…

Dzień Dziecka na sportowo w SP3

GOŁDAP. Z okazji Dnia Dziecka na boisku szkolnym został zorganizowany został turniej piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora szkoły. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach.

Więcej…

Zawody tenisowe w Giżycku

GIŻYCKO. 22 maja w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat i żak oraz eliminacje do mistrzostw Polski w kategorii żak. W zawodach wzięły udział dwie gołdapianki. 

Więcej…

Przywieźli z Giżycka 46 medali

GIŻYCKO. W dniach 29 i 30 maja zawodnicy MUKS Piorun Gołdap wystartowali w zawodach pływackich w Giżycku. Dla starszych zawodników był to sprawdzian po długiej przerwie, natomiast dla nowych, młodych był to debiut w zawodach.

Więcej…

Tenisowe mistrzostwa województwa w Ostródzie

OSTRÓDA. Gołdapianin Dominik Święcki (UKS Gołdap Zdrój / LO) został wicemistrzem województwa w tenisie stołowym w grze deblowej.

Więcej…