SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Po raz kolejny z powodzeniem w turnieju wystąpili siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, choć w okrojonym składzie. Bardzo dobrze zagrał zespół „trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Dorian Pietrzak, który po szybkich spotkaniach wygrał grupę C. Gołdapski zespół pokonał 2:0 IKS Atak Elbląg 2 i 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek. W półfinale turnieju ograł 2:0 IKS Atak Elbląg 1. Niestety w finale turnieju chłopcy nie znaleźli recepty na zespół Kurianvolley Olsztyn i zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W turnieju „dwójek” duet Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 UKS Maratończyk Ełk 7 i 2:0 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, i przegrał 1:2 z UKS Olimpijczyk Olsztynek 1. W ćwierćfinale chłopcy po walce ulegli 0:2 MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszemu zwycięzcy turnieju). W Szczytnie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:1 UKS Maratończyk Ełk 3 oraz 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, i zajęli dobre miejsce piąte.

Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z „trójki”. Trzecioklasiści (Juliusz Buraczewski, Nikodem Juklewicz) wygrali dwa mecze, pokonując 2:1 UKS Maratończyk Ełk 2 i UKS Maratończyk Ełk 5 oraz ulegając 0:2 Kurianvolley Olsztyn i 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Nie awansowali do dalszej części turnieju.

Gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Giżycku i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja br. w Kętrzynie. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Olimpijczyk Szczytno. (ŁT)