EŁK. 28 lutego w Ełku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.). Jak zwykle emocji nie brakowało, walka była zacięta do ostatniej piłki. Zespoły rywalizują o sześć miejsc w finale wojewódzkim w każdej kategorii. Zagrają w nim zespoły, które w eliminacjach zajmą miejsca od 2 do 7. Liczą się najlepsze cztery turnieje danego zespołu, a nie 3, jak rok temu. Zwycięzca eliminacji automatycznie jest triumfatorem finału bez udziału w nim.

Cztery miejsca w czołowej siódemce zajęli najmłodsi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Osiemnaście zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego zagrało w czterech grupach do dwóch wygranych setów do piętnastu punktów. Ten etap z powodzeniem zakończyły wszystkie gołdapskie zespoły. W ćwierćfinale Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz (trzecioklasiści) zmierzyli się ze swoimi kolegami: Mikołajem Rawinisem i Michałem Sadowskim. Do półfinału awansowali Mikołaj i Michał. Również swój ćwierćfinałowy pojedynek wygrali Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski, którzy ograli 2:0 UKS Maratończyk Ełk. W ćwierćfinale natomiast ulegli 0:2 swoim rywalom z Olsztynka Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz. W decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy Juliusz i Nikodem przegrali 0:2 z Oliwierem i Bartoszem. Następnie w walce o 7 lokatę Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz pokonali 2:0 UKS Maratończyk Ełk 5, a w meczu o 5 lokatę Oliwier Żbikowski i Bartosz Klisz pokonali 2:0 UKS Maratończyk Ełk 1. W półfinale imprezy Filip Budlewski i Tomasz Pańczuk ulegli zespołowi AZS UWM Olsztyn, a Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski zespołowi UKS Olimpijczyk Olsztynek 1. W bratobójczej walce o trzecią lokatę lepsi okazali Mikołaj i Michał pokonując 2:0 Tomasza i Filipa.

Na czwartym miejscu ełcki turniej zakończyli zawodnicy grający w „trójkach” (Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Dorian Pietrzak), którzy po trzech spotkaniach awansowali do półfinału turnieju. W nim po bardzo emocjonującym meczu ulegli 1:2 zespołowi Kurianvolley Olsztyn. W meczu o 3 miejsce chłopcom udzieliły się emocje z poprzedniego starcia i po tie-breaku ulegli AZS UWM Olsztyn.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Szczytnie, Giżycku i Elblągu. Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 30 maja 2021 roku w Kętrzynie.
Organizatorami turnieju byli: Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz Green Volley Ełk z panem Jarosławem Andrzejewskim na czele. (ŁT)

 

 


Czytaj też:

Stosował przemoc wobec żony i syna


GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusze gołdapskiej komendy po raz kolejny skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wobec 52-letniego sprawcy przemocy z gminy Dubeninki wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny.

Więcej…

Mężczyzna najprawdopodobniej przejechany przez ciągnik

GMINA BANIE MAZ. Wczoraj około godziny 18:20 oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie doszło do zdarzenia, w którym 74-letni mężczyzna został najprawdopodobniej przejechany przez ciągnik rolniczy.

Więcej…

A. Falińska odwołana, nowego przewodniczącego brak

GOŁDAP. Wczoraj odbyła się sesja rady powiatu, zwołana na wniosek grupy radnych. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące odwołania i powołania przewodniczącego rady.

Więcej…

Zakrywanie ust i nosa to nie tylko obowiązek

POWIAT GOŁDAPSKI. Minął już ponad rok od początku pandemii. Codziennie wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wciąż obowiązują nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z trwającym stanem epidemii. Nie są one już niczym nowym. Zakrywanie ust i nosa to nie tylko obowiązek, ale nasze wspólne bezpieczeństwo.

Więcej…

Będzie Erupcja - jeśli epidemia pozwoli

GOŁDAP. Jeśli przepisy epidemiczne w stosunku do obecnych zostaną złagodzone to w dniach 15 i 16 maja Dom Kultury w Gołdapi planuje zorganizowanie Festiwalu Gitarowego Erupcja.

Więcej…

Tydzień dla seniorów

OLECKO. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku zaprasza seniorów na pięciodniowy dyżur telefoniczny. Ekspert urzędu będzie odpowiadał na pytania seniorów związane ze sposobami przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Więcej…

Po kwietniowej akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Wczoraj w Domu Kultury w Gołdapi odbyła się akcja krwiodawcza. Zgłosiło się 27 osób.

Więcej…

Nielegalnie pracowali na Warmii i Mazurach

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w pierwszym kwartale br. przeprowadzili 45 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Czynnościami objęto 322 obcokrajowców. Stwierdzono, że 46 osób pracowało nielegalnie.

Więcej…

Mężczyzna zmarł w szpitalu

GOŁDAP. Nie żyje mężczyzna, który 1 kwietnia palił się w centrum Gołdapi. 28-latka nie udało się uratować, zmarł w niedzielę szpitalu.

Więcej…

Atak padaczki u kierowcy

GOŁDAP. Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj w centrum Gołdapi. Miasto patrolował wspólny patrol policji i straży granicznej. Po godzinie 18 funkcjonariusze zauważyli nagle hamujący samochód.

Więcej…

Zaginął ***

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu ***. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 marca br. około południa w Suwałkach.

MEŻCZYZNA ZOSTAŁ ODNALEZIONY.

Więcej…

Niewybuch w Botkunach

BOTKUNY. Wczoraj kilka minut przed godziną 14 policjanci otrzymali informację, że podczas prac polowych w Botkunach natrafiono na jakiś niewybuch prawdopodobnie z czasów wojennych.

Więcej…

Rząd przedłuża większość obostrzeń

KRAJ. Rząd zdecydował o przedłużeniu większości obowiązujących obecnie obostrzeń do 25 kwietnia. 

Więcej…

Wyglądało groźnie

GOŁDAP. Wczoraj o 21:36 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że z budynku przy ul. Królewieckiej wydobywają się duże ilości dymu i mogło tam dojść do pożaru.

Więcej…

K. Witkowska na zgrupowaniu piłkarskiej kadry

GOŁDAP. W ostatnim czasie wychowanka Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Kasia Witkowska (rocznik 2007) wzięła udział w zgrupowaniu kadry dziewcząt U15 Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…

Rominta pokonana przez Vęgorię

GOŁDAP. Rominta Gołdap przegrała w sobotę mecz 21 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z Vęgorią Węgorzewo 1:2.

Więcej…

Orzyszanie pokonani

GOŁDAP. Rominta Gołdap pokonała Śniardwy Orzysz 1:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gola w 38 minucie zdobył Mateusz Dyniszuk.

Więcej…

Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „trójki”

SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Więcej…

Siatkarze z Gołdapi grali w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie.

Więcej…

Husaria na mistrzostwach woj. pomorskiego

LUZINO. 20 marca w miejscowości Luzino odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kickboxingu w formule kick-light. Wzięli w nich udział m.in. reprezentacji klubu Husaria Gołdap.

Więcej…

Kacper Taudul w półfinale mistrzostw Polski

KRAJ. W dniach 6-9 marca w ośmiu miejscowościach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce.

Więcej…