GOŁDAP. 31 stycznia w halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty, a ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową w Zabrzu, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Kętrzynie po długiej przerwie spowodowanej pandemią wystąpiły cztery zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Bardzo dobrze zagrał zespół „trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę A. Gołdapski zespół pokonał 2:0 AZS UWM Olsztyn 2, 2:1 IKS Atak Elbląg 1 i 2:1 Kurianvolley Olsztyn 1. W półfinale turnieju ograł 2:0 IKS Atak Elbląg 2. W finale kętrzyńskiego turnieju gołdapianie spotkali się po raz drugi tego dnia z drużyną Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu ulegli 1:2 zespołowi z Olsztyna i zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W turnieju „dwójek” dobrze zagrały wszystkie trzy gołdapskie zespoły, które zaprezentowały wiele składnych i pięknych zagrań. Duet Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 UKS Maratończyk Ełk 6 i 2:0 UKS Maratończyk Ełk 4, i przegrał 0:2 z MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszym zwycięzcą turnieju). W 1/4 finału po walce ulegli 1:2 Kurianvolley Olsztyn. W Kętrzynie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 oraz 2:0 UKS Maratończyk Ełk 3 i zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Zespół z Mikołajem Rawinisem i Michałem Sadowskim w składzie wygrał jedno starcie 2:0 z UKS Maratończyk Ełk 2 i był bardzo bliski pokonania UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku.

Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z SP3: 9-latkowie Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz. Chłopcy wygrali dwa mecze, pokonując 2:0 UKS Maratończyk Ełk i UKS Maratończyk Ełk 1 oraz ulegli 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Tylko z powodu gorszego ratio nie awansowali do dalszej części turnieju.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Ełku, Szczytnie, Giżycku, Elblągu. Sześć najlepszych drużyn po turniejach z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł mistrzów województwa. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyskają awans z drugiego miejsca do finału centralnego. Organizatorem turnieju w Kętrzynie byli Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera.

 

 


Czytaj też:

Wyróżnienie za udział w olimpiadzie historycznej

BANIE MAZ. Wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś wyróżnił dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Lisach: Tomasza Kaczorowskiego oraz Dawida Goszczyka za udział w olimpiadzie historycznej „Rok 1920 w Polsce. Wojna polsko-bolszewicka. Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu”.

Więcej…

Rada nadal bez przewodniczącego

GOŁDAP. Już po raz drugi nie udało się radnym wybrać przewodniczącego rady powiatu.

Więcej…

Będą wybierać przewodniczącego rady

GOŁDAP. Na wniosek grupy radnych wiceprzewodnicząca rady powiatu Alicja Iwaniuk zwołała wczoraj sesję rady. Posiedzenie odbędzie się dziś w sali gimnastycznej ZPEW w Gołdapi.

Więcej…

Biało-czerwony spacer ulicami Bań Maz.

BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozdawała biało-czerwone chorągiewki.

Więcej…

Anna Świtaj zwyciężczynią wojewódzkiego konkursu

OLSZTYN. Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie rozstrzygnął VII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Mój Zabytek. Wśród laureatów są mieszkańcy powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Wojewoda znowu zmienił termin głosowania

GMINA GOŁDAP. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki po raz kolejny przesunął termin głosowania w wyborach uzupełniających do rady miejskiej w Gołdapi w okręgu nr 5. Tym razem na 13 czerwca.

Więcej…

Pomoc uzyskasz w Giżycku lub Węgorzewie

GOŁDAP. Dziś i jutro nie będzie można skorzystać z usług spółki GoldMedica świadczonych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Więcej…

Rozbity samochód na DW650

DW650. Uwaga kierowcy! Droga wojewódzka 650 między Boćwinką a Surminami jest zablokowana. Doszło tam do wypadku. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd, na który kierują strażacy.

Więcej…

Poszkodowany nie złożył wniosku o ściganie

GOŁDAP. W miniony piątek około godziny 19:40 na ul. Krótkiej w Gołdapi doszło do ostrzejszej wymiany zdań w grupie kilku osób, która zakończyła się szarpaniną między uczestnikami dyskusji. Interweniować musiała policja.

Więcej…

Interweniowali policjanci i saperzy

WRONKI WIELKIE. 30 kwietnia około godziny 14 policjanci otrzymali informację, jakoby na jednej posesji we Wronkach znajdował się duży arsenał niewybuchów i niewypałów z okresu II wojny światowej.

Więcej…

Wypadek we Wronkach

WRONKI WIELKIE. Kierująca Citroenem niedostosowana prędkości do warunków atmosferycznych, straciła panowanie nad pojazdem, po czym auto dachowało zatrzymując się na kołach w przydrożnym rowie.

Więcej…

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

OLSZTYN. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie ponad stu nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie wyjątkowe ze względu na okoliczności, ponieważ odbywające się niestety wciąż w okresie pandemii, ale również ze względu na tak dużą liczbę nowych policjantów przyjętych do służby. Po szkoleniu trafią m.in. do KPP w Gołdapi. 

Więcej…

Rząd poluzuje obostrzenia

KRAJ. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili dziś na konferencji prasowej plan luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Więcej…

Wyższe kwoty jednorazowego odszkodowania z ZUS

KRAJ. Ubezpieczonemu pracownikowi, który wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu przysługuje jednorazowe odszkodowanie. Od kwietnia obowiązują nowe, wyższe kwoty. Obecnie za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu przysługuje 1033zł. brutto. Wcześniej była to kwota 984zł. brutto.

Więcej…

Pierwsze zawody tenisowe po długiej przerwie

OLECKO. 25 kwietnia w hali Lega w Olecku po kilku miesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi najmłodsi tenisiści stołowi stanęli do rywalizacji w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat i żak. Wystartowało łącznie 52 uczestników, w tym z Gołdapi.

Więcej…

K. Witkowska na zgrupowaniu piłkarskiej kadry

GOŁDAP. W ostatnim czasie wychowanka Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Kasia Witkowska (rocznik 2007) wzięła udział w zgrupowaniu kadry dziewcząt U15 Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…

Rominta pokonana przez Vęgorię

GOŁDAP. Rominta Gołdap przegrała w sobotę mecz 21 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z Vęgorią Węgorzewo 1:2.

Więcej…

Orzyszanie pokonani

GOŁDAP. Rominta Gołdap pokonała Śniardwy Orzysz 1:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gola w 38 minucie zdobył Mateusz Dyniszuk.

Więcej…

Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „trójki”

SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Więcej…

Siatkarze z Gołdapi grali w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie.

Więcej…

Husaria na mistrzostwach woj. pomorskiego

LUZINO. 20 marca w miejscowości Luzino odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kickboxingu w formule kick-light. Wzięli w nich udział m.in. reprezentacji klubu Husaria Gołdap.

Więcej…