GOŁDAP. 31 stycznia w halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty, a ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową w Zabrzu, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Kętrzynie po długiej przerwie spowodowanej pandemią wystąpiły cztery zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Bardzo dobrze zagrał zespół „trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę A. Gołdapski zespół pokonał 2:0 AZS UWM Olsztyn 2, 2:1 IKS Atak Elbląg 1 i 2:1 Kurianvolley Olsztyn 1. W półfinale turnieju ograł 2:0 IKS Atak Elbląg 2. W finale kętrzyńskiego turnieju gołdapianie spotkali się po raz drugi tego dnia z drużyną Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu ulegli 1:2 zespołowi z Olsztyna i zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W turnieju „dwójek” dobrze zagrały wszystkie trzy gołdapskie zespoły, które zaprezentowały wiele składnych i pięknych zagrań. Duet Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 UKS Maratończyk Ełk 6 i 2:0 UKS Maratończyk Ełk 4, i przegrał 0:2 z MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszym zwycięzcą turnieju). W 1/4 finału po walce ulegli 1:2 Kurianvolley Olsztyn. W Kętrzynie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 oraz 2:0 UKS Maratończyk Ełk 3 i zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Zespół z Mikołajem Rawinisem i Michałem Sadowskim w składzie wygrał jedno starcie 2:0 z UKS Maratończyk Ełk 2 i był bardzo bliski pokonania UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku.

Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z SP3: 9-latkowie Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz. Chłopcy wygrali dwa mecze, pokonując 2:0 UKS Maratończyk Ełk i UKS Maratończyk Ełk 1 oraz ulegli 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Tylko z powodu gorszego ratio nie awansowali do dalszej części turnieju.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Ełku, Szczytnie, Giżycku, Elblągu. Sześć najlepszych drużyn po turniejach z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł mistrzów województwa. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyskają awans z drugiego miejsca do finału centralnego. Organizatorem turnieju w Kętrzynie byli Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera.

 

 


Czytaj też:

Przyjdź do banku, oddaj krew

BANIE MAZURSKIE. Wszystkich pragnących podzielić się cząstką siebie, OSP w Surminach zaprasza 8 marca na pierwszą w tym roku akcję krwiodawczą w Baniach Mazurskich. Odbędzie się pod hasłem "SpoKREWnieni służbą".

Więcej…

Dziś Światowy Dzień Walki z Depresją

GOŁDAP. 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gołdapi zaprasza do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi w celu lepszego zrozumienia, czym jest depresja u dzieci i młodzieży i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć.

Więcej…

Petycja ws. zimowego utrzymania DW650 i DW651

POWIAT GOŁDAPSKI. Mieszkaniec gminy Gołdap Konrad Kazaniecki zdecydował się złożyć petycję do zarządu województwa, w której wnioskuje o zmianę standardu odśnieżania dróg wojewódzkich 650 i 651. Zachęca też mieszkańców powiatu gołdapskiego do poparcia jej  poprzez podpisanie elektronicznej wersji petycji. 

Więcej…

"Małe Stańczyki" w Botkunach

GMINA GOŁDAP. Mosty w Botkunach znajdują się na dawnej trasie kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Nazywane są czasem "małymi Stańczykami" ze względu na duże podobieństwo do słynnych mostów w Stańczykach.

Więcej…

Pojazdy w straży pożarnej

GOŁDAP. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi ma na swoim wyposażeniu 13 pojazdów. Średnia czasu ich eksploatacji to prawie 12 lat.

Więcej…

Petycja jest zasadna - ratujmy szpital

GOŁDAP. Zarząd powiatu uznał wczoraj za zasadną petycję złożoną przez mieszkańca gminy Gołdap, w której domagał się on podjęcia energicznych i skutecznych działań mających na celu uratowanie szpitala powiatowego w Gołdapi.

Więcej…

Mural z okazji 450-lecia Gołdapi

GOŁDAP. Do maja na jednej ze ścian w poblizu ronda Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gołdapi pojawić się ma mural. Powstanie z okazji 450-lecia nadania praw miejskich w Gołdapi.

Więcej…

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

GMINA GOŁDAP. 33-letni gołdapianin odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Giżycka.

Więcej…

Policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

GMINA GOŁDAP. Plusowa temperatura w dzień, a minusowa w nocy spowodowały, że na drogach naszego powiatu w wielu miejscach było ślisko. Doszło do trzech zdarzeń drogowych - na szczęście nikomu nic się nie stało.

Więcej…

Uwaga - jest ślisko!

POWIAT GOŁDAPSKI. Warunki pogodowe tradycyjnie zaskoczyły Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Zapewne osoby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich 650 i 651 na terenie powiatu gołdapskiego nie spodziewały się nocnego mrozu po całodniowej, niedzielnej odwilży i o poranku na jezdnię nie trafił piach czy sól.

Więcej…

Pomóż ustalić dane kłusownika (kłusowników)

GMINA GOŁDAP. W nocy z 12 na 13 lutego w okolicach Rożyńska Małego zastrzelone zostały 2 sarny. Zarząd Koła Łowieckiego Las w Gołdapi wyznacza nagrodę w wysokości 1000 złotych za pomoc w ujęciu kłusownika (kłusowników).

Więcej…

Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego wydłużone

KRAJ. Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzice skorzystają do 28 lutego - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej…

Zatrzymany kierowca miał sporo na sumieniu

GMINA GOŁDAP. Policjanci zatrzymali kierowcę, który poza obszarem zabudowanym przekroczył prędkość o 36 km/h. W trakcie kontroli ustalono, że kierowca nie posiada uprawnień, podróżuje bez zapiętych pasów, a także przewozi dwoje dzieci poza fotelikami ochronnymi.

Więcej…

Zostały oszukane w internecie

GOŁDAP. Dwie mieszkanki miasta próbując sprzedać przedmioty na znanym serwisie ogłoszeniowym stały się ofiarami przestępstw. Kobiety były przekonane że korzystają z bezpiecznych przelewów w danym serwisie, w rzeczywistości znajdowały się na innej stronie, która łudzącą przypominała dany portal ogłoszeniowy.

Więcej…

Rominta przygotowuje się do rozgrywek

GOŁDAP. Rominta Gołdap przygotowuje się do rundy wiosennej rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy mecz 27 marca w Gołdapi z Łyną Sępopol.

Więcej…

Lodowisko przy SP5 już działa

GOŁDAP. Od wczoraj przy Szkole Podstawowej nr 5 czynne jest lodowisko. Przygotował je Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Jest bezpłatne.

Więcej…

Dawid Chilicki w kadrze Polski

KRAJ. Gołdapianin Dawid Chilicki, obecnie reprezentujący KSTS Lidzbark Warmiński, powołany został do kadry Polski w tenisie stołowym.

Więcej…

Bieg Jaćwingów w ostatni weekend lutego

GOŁDAP. 27 i 28 lutego, jeśli warunki pogodowe dopiszą i nie będzie rządowego zakazu organizacji, odbędzie się XXX Narciarski Bieg Jaćwingów. Zapisy chętnych do udziału prowadzone będą do 24 lutego włącznie.

Więcej…

Turniej klasyfikacyjny w Ostródzie

OSTRÓDA. 14 lutego w Ostródzie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Po wielomiesięcznej przerwie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Gołdapi.

Więcej…

Siatkarze z SP3 grali w Bartoszycach

BARTOSZYCE. Karawana turnieju Kinder Joy of moving 2021 w minisiatkówce zawitała w miniony weekend do Bartoszyc, gdzie 6 lutego zorganizowano zawody dla siatkarek, a dzień później dla siatkarzy.

Więcej…

OSiR przygotowany, czeka na zmianę przepisów

GOŁDAP. W planach OSiR jest uruchomienie w najbliższym czasie naturalnego lodowiska na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Będzie ono dostępne dla zainteresowanych bezpłatnie. Jeśli przepisy na to pozwolą, w planach jest też uruchomienie wypożyczalni łyżew oraz wypożyczalni nart. OSiR jest również gotowy na otwarcie pływalni.

Więcej…