GOŁDAP. „Kręcimy sportowe stypendium” to nazwa akcji, jaką Rowerowa Gołdap realizowała w minione już wakacje.

Zaczęło się od porozumienia z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi. Fundacja zdecydowała się ufundować specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość uzależniona miała być od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr miał zostać przemnożony przez 13 groszy. Zaprosiliśmy też inne podmioty do udziału w akcji. Na zaproszenie odpowiedzieli:

  • Mazurski Deweloper, który zaproponował 2 grosze za każdy przejechany kilometr
  • Santander Consumer Bank o/Gołdap, który zaproponował 5 groszy za każdy przejechany kilometr
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c., które zaproponowało 10 groszy za każdy przejechany kilometr

Łączna wartość jednego kilometra wynosiła więc 30 groszy! Tak wysoka stawka spowodowała, że zdecydowaliśmy się wykręcone pieniądze przeznaczyć na dwa stypendia.

Kilometry przejechane przez nas mierzone były za pomocą GPS i zliczane przy wykorzystaniu aplikacji Endomondo. W wakacje wykręciliśmy 14761 kilometrów. Oznacza to, że w puli stypendialnej znalazło się 4.428,30zł.

23 sierpnia ogłosiliśmy nabór wniosków o nasze stypendium. Są one przyjmowane przez internet pod adresem https://bit.ly/3labWy3. Nabór potrwa on do 6 września.

Szczegółowe informacje dot. stypendium przeczytać możecie na naszym facebooku pod adresem https://www.facebook.com/rowerowagoldap/posts/2396307947343738. Stypendia będą rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł z tych środków za pośrednictwem FRRG - głównego partnera akcji - na przykład zakupić sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem.

Rowerowa Gołdap


Bardzo dziękujemy sponsorom za udział w akcji i ufundowanie stypendiów.

Fundacja jest organem prowadzącym dwie publiczne szkoły wiejskie: Szkołę Podstawową w Boćwince i Szkołę Podstawową w Galwieciach. Od wielu lat realizuje zadania zlecone przez gminę Gołdap z zakresu rozwoju turystyki poprzez prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap ponadto prowadzi przedsiębiorstwo społeczne oferując gadżety reklamowe, usługi grawerskie, usługi poligraficzne oraz haft komputerowy (działalność gospodarcza), a takze Gołdapski Fundusz Stypendialny wspierający młodzież ze szkół średnich z gminy Gołdap.

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap
pl. Zwycięstwa, 16 19-500 Gołdap
tel. 87-615-20-90

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c. To firma, która zajmuje się m.in. odbiorami od mieszkańców oraz firm odpadów komunalnych i innych, utrzymaniem czystości na placach, ulicach, klatkach schodowych, wypożyczyć w niej można przenośne toalety, zajmuje się sprzątaniem terenów zielonych i odśnieżaniem. Filmik reklamowy można obejrzeć tutaj www.youtube.com/watch?v=BzJQ_mRxHmo

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c.
19-500 Gołdap, ul. Zatorowa 1
tel. 87-615-38-60

 

Santander Consumer Bank
Oddział banku w Gołdapi znajduje się przy pl. Zwycięstwa 9, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:30.
Oferuje m.in. kredyt gotówkowy do 35 tysięcy złotych.

Mazurski Deweloper, firma budująca i sprzedająca domy przy ul. Bocznej w Gołdapi.

www.mazurskideweloper.pl


Znajdź nocleg

Booking.com

Wyszukiwarka

 

Czytaj też:

Wystawa pt. "Skarby Grobowca Wari"

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do zwiedzania wystawy poświęconej polskim badaniom archeologicznym w Peru.

Więcej…

Po kilku piwkach wracał rowerem do domu

GMINA DUBENINKI. Blisko 2 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu rowerzysta zatrzymany przez wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Dubeninkach i Gołdapi. 63-latek jechał wężykiem całą szerokością jezdni.

Więcej…

„Gołdapskie drzewa” - konkurs dla dzieci

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Gołdapskie drzewa”. Skierowany on jest do uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych z gminy Gołdap.

Więcej…

Spotkanie z archeologami

GOŁDAP. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie z polskimi archeologami Patrycją Prządką-Giersz i Miłoszem Gierszem.

Więcej…

Co ty wiesz o odpadach?

GOŁDAP. W Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi odbył się konkurs na temat wiedzy o selektywnej zbiórce odpadów pod hasłem „Co ty wiesz o odpadach?”.

Więcej…

Wrześniowa akcja krwiodawcza

GOŁDAP. 17 września odbyła się comiesięczna akcja krwiodawcza zorganizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi pod hasłem „45 litrów krwi na 450-lecie Gołdapi”. Zgłosiło się 22 krwiodawców.

Więcej…

Radny Z. Makarewicz pyta burmistrza o jezioro

GOŁDAP. Czy gmina Gołdap przeprowadziła badania wody po dwukrotnej aplikacji chińskiej glinki i porównała stan wody jeziora przed i po jej aplikacji? Czy plaża miejska była w tym roku zamykana z powodu zlej jakości wody? Czy burmistrz Gołdapi planuje podjęcie kolejnych działań, które przyczyniłyby się do poprawy jakości wody w Jeziorze Gołdap?

Więcej…

Pracowali nielegalnie

POWIAT OLECKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi stwierdzili nieprawidłowości w zakresie powierzenia i wykonywania pracy w przypadku 2 obywateli Nepalu. Obcokrajowców zatrudniał ich rodak.

Więcej…

Rusza wsparcie antykryzysowe dla przedsiębiorców

WARMIA I MAZURY. Jeszcze we wrześniu wystartuje konkurs na wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur, dotkniętych bezpośrednio skutkami pandemii covid-19.

Więcej…

Pamiętaj o zaświadczeniu, gdy pobierasz rentę rodzinną

KRAJ. Uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Dotyczy to uczącej się młodzieży, która ukończyła 16 lat. Na złożenie zaświadczenia uczniowie mają czas do końca września, natomiast studenci do 30 października.

Więcej…

Bezzwrotne wsparcie dla przedsiębiorców

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Wkrótce zostaną uruchomione granty marszałka dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur, dotkniętych bezpośrednio skutkami pandemii covid-19. Do podziału jest blisko 40 mln. zł.

Więcej…

Wybuchł piec

GOŁDAP. Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Gołdapi. W jednym z domów przy ulicy Spokojnej wybuchł piec centralnego ogrzewania.

Więcej…

Szajka tytoniowa rozbita

KRAJ. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi prowadzili działania jednocześnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zatrzymali 6 osób zamieszanych w handel nielegalnymi papierosami. Przestępcy specjalizowali się w nabywaniu i wprowadzaniu do obrotu wyrobów akcyzowych, czyniąc z tego sobie stałe źródło dochodu.

Więcej…

Nielegalnie zatrudniał 19 rodaków

POWIAT EŁCKI. Obywatel Ukrainy prowadził firmę nie mając do tego uprawnień, w dodatku nielegalnie zatrudniał rodaków. Nieprawidłowości w powierzeniu pracy wykryli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi.

Więcej…

Zapraszamy na mecz

GOŁDAP. Dziś w 9 kolejce ligi okręgowej Rominta Gołdap podejmie ostatni zespół w tabeli Cresovię Górowo Iławeckie.

Więcej…

Pierwszy rzut ligi MTB

GOŁDAP. 19 września w Lesie Kumiecie rozegrano pierwsze zawody w ramach ligi MTB organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Więcej…

Wywalczyli trzy kwalifikacje do mistrzostw Polski

LIDZBARK WARM. 20 września w Lidzbarku Warmińskim odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w tenisie stołowym w kategoriach: młodzik, kadet i junior. Zawodnicy z Gołdapi wywalczyli cztery miejsca na podium.

Więcej…

Półmaraton Gusiew-Gołdap - symboliczny bieg

GOŁDAP. W tym roku transgraniczny półmaraton Gusiew-Gołdap z oczywistych powodów się nie mógł odbyć. Wczoraj po polskiej stronie odbył się symboliczny bieg od granicy państwa do centrum miasta.

Więcej…

Wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego

GOŁDAP. W dniach 17-20 września w Grudziądzu odbyły się II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek w boksie, w których udział wzięła reprezentantka klubu Husaria Gołdap Aleksandra Kożak. 19 września w Sokółce odbył się etap eliminacyjny wśród kadetów, którym wziął udział Gracjan Ludtke.

Więcej…

Półmaraton Gusiew - Gołdap

GOŁDAP/GUSIEW. Ze względu na zamkniętą granicę nie ma w tym roku możliwości zorganizowania półmaratonu Gusiew - Gołdap. O biegu jednak nie zapomniano. OSiR w Gołdapi zorganizował wirtualne zawody. Po swojej stronie sportowe wydarzenie organizują też Rosjanie.

Więcej…

Siatkarze UKS „Trójka” Gołdap w SMS Olsztyn

GOŁDAP/OLSZTYN. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Oskar Stalewski oraz absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku Maciej Wądołowski, zarazem siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap pomyślnie przeszli testy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i kontynuują teraz swoją ciężką pracę w AZS UWM Olsztyn.

Więcej…