SZWECJA. Mieszkańcy powiatu gołdapskiego: Krzysztof Ostaszewski i Mariusz Krygier wzięli udział w słynnym biegu narciarskim Vasaloppet 2020.

Bieg odbywa się w Szwecji na dystansie 90km stylem klasycznym i jest to najstarszy, najdłuższy i największy bieg narciarski na świecie. Rozgrywany jest zawsze w pierwszą niedzielę marca. Udział w nim bierze ogromna liczba biegaczy narciarskich począwszy od amatorów po zawodników nawet z pucharu świata. W tym roku na starcie tego wyczerpującego biegu stanęło ok. 15,8 tysiąca zawodników i zawodniczek niemal z całego świata. Najwięcej było oczywiście Szwedów, ponieważ dla nich to niemal obowiązek wziąć udział w tym historycznym biegu.

Metę osiągnęło ok. 10,2 tysiąca biegaczy, ponieważ organizatorów zaskoczyły opady śniegu. W nocy, na 6-7 godzin przed startem, dopadało ok. 20 cm świeżego śniegu co spowodowało zasypanie zrobionych torów. Na trasie nie pojawił się żaden ratrak i to sami biegacze musieli przecierać tory. O jakimkolwiek ściganiu czy rywalizacji nie mogło być mowy. Były zaledwie dwa tory, w tym jeden, którym jechał niemal cały kilkukilometrowy wężyk, drugi był nieco zasypany śniegiem i wyprzedzanie było bardzo trudne.

Mariuszowi Krygier owi udało mi się dobiec do mety z czasem 6 godzin 15 minut i 12 sekund. Zajął 1170 miejsce. Krzysztof Ostaszewski w wyniku kontuzji odniesionej na zjeździe na ok. 50 kilometrze musiał zejść z trasy. Obaj reprezentowali Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Gołdap, Mariusz Krygier dodatkowo Skipol Team.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading