KĘTRZYN. 29 lutego na zaproszenie MKS MOSiR Kętrzyn drużyny „dwójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyły w mocno obsadzonym Turnieju Minisiatkówki w Kętrzynie. Zawody rozgrywane były w kategorii „dwójek” rocz. 2009 (11 zespołów) oraz „dwójek początkujących” rocz. 2010 i mł. (10 zespołów). Gospodarze zaprosili ekipy z: Olsztyna, Elbląga, Mrągowa, Ełku, Gołdapi i Kętrzyna. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Jak burza rozgrywki grupowe przeszli: Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Dorian Pietrzak oraz trzecioklasiści Tomasz Pańczuk z Filipem Budlewskim (w grupie początkującej). Następnie obie drużyny zdecydowanie wygrały półfinałowe starcia. Jakub, Mateusz i Dorian pokonali 2:0 Omegę Mrągowo, natomiast Filip i Tomasz ograli 2:0 MKS MOSiR Kętrzyn. W finale poszli za ciosem i zostali złotymi medalistami imprezy. Filip i Tomasz okazali się lepsi od duetu Green Volley Ełk, a Jakub, Mateusz i Dorian od duetu Kurianvolley Olsztyn. Z bardzo dobrej strony pokazał się duet Michał Mor i Mikołaj Rawinis. Wygrywając trzy wojenki zajął miejsce piąte wśród grupy początkującej. W tej samej grupie na dziewiątym miejscu uplasowali się debiutujący na parkiecie Michał Sadowski i Bartosz Klisz. Natomiast najmłodsi w stawce i również debiutujący (rocz. 2011) Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz sklasyfikowani zostali na 10 pozycji. Maciej Pańczuk zagrał w turnieju z kolegą z Kętrzyna i zajął miejsce szóste.

Najlepsze trzy drużyny otrzymały medale i puchary oraz słodkości. Dodatkowo wybrano najbardziej wartościowych młodych siatkarzy turnieju. Wyróżnienia takie otrzymali: Jakub Czernicki i Filip Budlewski. Była to okazja spotkania się z drużynami walczącymi w rozgrywkach Kinder + Sport.