GOŁDAP. 23 lutego w Giżycku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Zabrzu, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

I właśnie takiego zaszczytu dostąpili młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W kategorii „dwójek” chłopcy: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow po raz trzeci zostali zwycięzcami wojewódzkiego turnieju i już awansowali do finału Polski. Zespół Łukasza Tarasiewicza na dzień dobry pokonał 2:0 (15:3, 15:4) UKS Green Volley Ełk 2. Chwile później w pięknym stylu chłopcy zdominowali 2:0 (15:6, 15:5) UKS Green Volley Ełk 1. W ćwierćfinale ograli 2:0 (15:3, 15:9) Green Volley Ełk 4. Półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którzy pokonali AZS UWM Olsztyn 1 2:1 (15:4, 12:15, 8:3). W niedzielę finałowym przeciwnikiem był zespół Kurianvolley Olsztyn 1. Drużyna z Gołdapi grała bardzo mądrze i skutecznie, a przede wszystkim spójnie. Finał zakończył się wynikiem 2:0 (15:8, 15:8) i zdobyciem tytułu mistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

Złote medale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. Dekoracja najlepszy drużyn odbędzie się dopiero 31 maja na finale województwa w Ełku. W Giżycku w „dwójkach” grali jeszcze 9-latkowie (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski), którzy zajęli dziewiąte miejsce.

Z dobrej strony pokazał się zespół „czwórek” walczący o finał województwa. Chłopcy (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Igor Luty i Grzegorz Ratuszny) zajęli piąte miejsce. Gołdapianie przegrali z UKS Lechowo i UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1 oraz pokonali IKS Atak Elbląg i Kurianvolley Olsztyn 1. Gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 15 marca w Ełku i 19 kwietnia w Szczytnie. 31 maja 2020 roku w Ełku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o medale wojewódzkie. Zespół który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Zabrzu w dniach 27-30 czerwca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Zabrzu młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w ośmiu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading