GONIĄDZ. W miniony weekend w hali sportowej w Goniądzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Goniądza w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Goniądza. Gołdapianie wywalczyli sześć miejsc na podium. Dominik Święcki zajął dwa drugie miejsca (w kategoriach debel oraz open, w której startowało ponad 100 zawodników). Julia Jankowska w kategorii klas 5-8 zajęła pierwsze miejsce, zaś w kategorii open kobiet trzecie miejsce. Mateusz Marcinkiewicz był pierwszy w kategorii klas 5-8, w kategorii debel zajął drugie miejsce. Dobry występ zanotował Kacper Święcki zajmując piąte miejsce w kategorii klas 5-8. W meczu o wejście do pierwszej czwórki nieznacznie przegrał 2-3 w piątym secie do szesnastu z zawodnikiem o trzy lata starszym. Marek Różycki i Grzegorz Wesołowski w kategorii debel uplasowali się na trzecim miejscu (w półfinale przegrali z parą z Gołdapi Marcinkiewicz-Świecki; prowadzili w piątym secie 8-10, ostatecznie młodzi zawodnicy zwyciężyli 18-16 i przeszli do meczu finałowego).

W mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba zawodników i zawodniczek, łącznie 142 osoby we wszystkich kategoriach. W sobotę rozegrano mecze w kategoriach: klasy 1-4 SP, klasy 5-8 SP oraz "Goniądzak" i "Goniądzanka". Natomiast w niedzielę rozegrano mecze w kategoriach open, weteran i debel.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Augustowa, Bełdy, Białobrzeg, Białegostoku, Burdeniszek, Chodorówki, Czarnej Białostockiej, Gołdapi, Goniądza, Grajewa, Kolna, Korycina, Kuźnicy, Łap, Łomży, Moniek, Pisanicy, Słobódki, Sokółki, Suchowoli, Wasilkowa, Wysokiego Mazowieckiego i Żarnowa. W organizacji i sędziowaniu pomagali: Cezary Zyskowski, Jarosław Kłubowicz, Stanisław Gorzoch i Sławomir Rembeliński. Burmistrz Goniądza Grzegorz Dudkiewicz najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Po zakończonym turnieju gołdapianie organizatorom wręczyli upominki ufundowane przez gminę Gołdap oraz starostwo powiatowe.