OLSZTYNEK. 12 stycznia w Olsztynku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich.

12 stycznia w Olsztynku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Zabrzu, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Olsztynku wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Doskonale zagrał zespół „dwójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Mateusz Repow, który po raz drugi z rzędu został zwycięzcą wojewódzkiego turnieju odnosząc kolejno pięć zwycięstw. Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał 2:0 Olimpijczyk Olsztynek i 2:0 UKS Green Volley Ełk 2. W 1/8 finału chłopcy pokonali 2:0 IKS Atak Elbląg 3, następnie w ćwierćfinale 2:0 AZS UWM Olsztyn 3. W półfinale imprezy gołdapianie ograli 2:0 AZS UWM Olsztyn 1, a w finale pokonali 2:0 IKS Atak Elbląg 1.

Kolejne turniejowe kroki walecznie stawili najmłodsi siatkarze z „trójki” - 9-latkowie: Michał Mor, Oliwier Żbikowski oraz Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski. Chłopcy zdobyli wiele pojedynczych punktów, ale jeszcze za mało, by wygrywać mecze. Natomiast Dorian Pietrzak i Aleksander Borkim wygrali jeden mecz grupowy z UKS Green Volley Ełk.

W kratkę zagrał zespół „czwórek” (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Grzegorz Ratuszny, Igor Luty, Samuel Brzozowski), który zajął dobre szóste miejsce. Chłopcy w swojej grupie odnieśli jedno zwycięstwo. Ograli 2:0 AZS UWM Olsztyn 3 i przegrali 0:2 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W 1/4 finału ulegli 0:2 UKS Lechowo. W decydujących meczach o miejsca 5-8 pokonali 2:1 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2 oraz ulegli 0:2 Kurianvolley Olsztyn 1.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 23 lutego w Giżycku, 15 marca w Ełku i 26 kwietnia w Szczytnie. 24 maja w Ełku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Minisiatkówce Kinder + Sport 2020. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. (ŁT)

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka