OLSZTYNEK. 12 stycznia w Olsztynku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich.

12 stycznia w Olsztynku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Zabrzu, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Olsztynku wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Doskonale zagrał zespół „dwójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki i Mateusz Repow, który po raz drugi z rzędu został zwycięzcą wojewódzkiego turnieju odnosząc kolejno pięć zwycięstw. Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał 2:0 Olimpijczyk Olsztynek i 2:0 UKS Green Volley Ełk 2. W 1/8 finału chłopcy pokonali 2:0 IKS Atak Elbląg 3, następnie w ćwierćfinale 2:0 AZS UWM Olsztyn 3. W półfinale imprezy gołdapianie ograli 2:0 AZS UWM Olsztyn 1, a w finale pokonali 2:0 IKS Atak Elbląg 1.

Kolejne turniejowe kroki walecznie stawili najmłodsi siatkarze z „trójki” - 9-latkowie: Michał Mor, Oliwier Żbikowski oraz Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski. Chłopcy zdobyli wiele pojedynczych punktów, ale jeszcze za mało, by wygrywać mecze. Natomiast Dorian Pietrzak i Aleksander Borkim wygrali jeden mecz grupowy z UKS Green Volley Ełk.

W kratkę zagrał zespół „czwórek” (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Grzegorz Ratuszny, Igor Luty, Samuel Brzozowski), który zajął dobre szóste miejsce. Chłopcy w swojej grupie odnieśli jedno zwycięstwo. Ograli 2:0 AZS UWM Olsztyn 3 i przegrali 0:2 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W 1/4 finału ulegli 0:2 UKS Lechowo. W decydujących meczach o miejsca 5-8 pokonali 2:1 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 2 oraz ulegli 0:2 Kurianvolley Olsztyn 1.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 23 lutego w Giżycku, 15 marca w Ełku i 26 kwietnia w Szczytnie. 24 maja w Ełku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Minisiatkówce Kinder + Sport 2020. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. (ŁT)

 

 


Wyszukiwarka

Loading