OLSZTYN. 12 grudnia w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się doroczna XI Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas spotkania podsumowano poprzedni sportowy rok szkolny 2018/2019, zaprezentowano laureatów w wielu kategoriach, wyróżniono też: działaczy, nauczycieli oraz samorządy, miasta i szkoły, które wykazały największą aktywność.

O znaczeniu jednej z największych i najstarszych organizacji nie trzeba było nikogo przekonywać. Tu poznaje się pierwsze talenty, które w przyszłości stanowią o polskiej reprezentacji, tu również realizuje się podstawowe zadanie masowego udziału uczniów w imprezach sportowych. Na Warmii i Mazurach funkcjonuje sprawdzony system, wzbogacony co roku o nowe dyscypliny, by oferta dla młodzieży szkolnej była jak najszersza. Choć sport jest sam w sobie jest atrakcyjnym wyzwaniem, to musi toczyć częściej rywalizację z innym nowinkami współczesności niekoniecznie korzystnych dla rozwoju fizycznego i osobowościowego młodego człowieka. Trzeba walczyć by pozyskać uznanie młodzieży, która jest wymagająca, bo żyje w innych czasach.

W spotkaniu udział wzięli oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli, samorządowców goście specjalni, którzy z pewnością podnieśli rangę tego wydarzenia m.in. wicemarszałek województwa Jolanta Piotrowska, wicedyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Beata Bublewicz. Kuratorium reprezentowały: dyrektor wydziału kształcenia, wychowania i opieki Małgorzata Hochleitner i dyrektor wydziału administracyjno-prawnego Mirosława Gralla-Kaperzyńska. Wszystkich przywitał przewodniczący WMSZS Wacław Wasiela, który gratulując wyróżnionym podkreślił rolę osób, instytucji, sponsorów, dzięki którym można realizować ambitny program. Oczywiście pieniądze, choć bardzo ważne, wszystkiego nie załatwią. Potrzebne jest serce do pracy z młodzieżą, dlatego tak bardzo cenieni są ludzie z powołaniem, oddi swej pasji bez reszty.

Podczas XI Gali Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi Leszek Retel odebrał puchar za zajęcie 4 miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego Igrzysk Dzieci / szkół podstawowych. Z kolei SP2 w Gołdapi zajęła 9 miejsce. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej - 10 miejsce zajęła SP5 w Gołdapi. W kategorii „Moje Boisko Orlik” Licealiada / Szkół Ponadpodstawowych – 6 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi. W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii miast i gmin bardzo wysokie piąte miejsce zajęło miasto Gołdap. Powiat gołdapski znalazł się na miejscu 19. (ŁT)

 

 


Wyszukiwarka

Loading