GOŁDAP. 14 listopada oraz 22 listopada w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt. Naprzeciw siebie stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi i Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
W spotkaniu chłopców było dużo emocji. Pierwszą partię wygrali siatkarze LO 25:21. Druga odsłona należała do ZSZ (25:20). Tie-break (15:8) oraz cały mecz padł łupem zespołu LO 2:1. Męski zespół Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi zagrał w składzie: Dawid Rusak, Piotr Raczyła, Michał Kamiński, Adam Rakowski, Kacper Kalita, Jakub Gużniczak, Kacper Lange, Tymoteusz Walc, Oskar Pieniawa, Mateusz Racibor.
W meczu dziewcząt zwycięstwo w dwóch setach (25:14, 25:18) zanotowała drużyna LO grająca w składzie: Edyta Malijonis, Sandra Podsiad, Agata Bester, Paulina Borkim, Julia Skrzecz, Urszula Jurgielewicz, Maria Kołosza, Zuzanna Śniczewska, Patrycja Ulewicz, Julia Karbowska, Natalia Winiarek, Karolina Rogala.
Zwycięskie zespoły awansowały na zawody rejonowe. Drużyny w nagrodę otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Wyróżniono również statuetkami najlepszych na boisku: Sandrę Podsiad (LO) i Dawida Rusaka (LO). Zawody zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez gminę Gołdap.
Na zaproszenie trenera Damiana Szafrana, 19 grudnia burmistrz Gołdapi Konrad Kazaniecki oraz starosta gołdapski Krzysztof Kazaniecki wzięli udział w spotkaniu podsumowującym kończący się kolejny rok działalności klubu Husaria Gołdap.
6 grudnia w Giżycku odbył się III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Giżyckiego. Udział w nim wzięło ponad sto osób.
6 grudnia w Gdańsku spotkali się najsilniejsi zawodnicy z całej Polski, by stanąć do walki o medale IV Pucharu Polski Federacji WPC Polska w Wyciskaniu Leżąc.
6 grudnia najmłodsi piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięli udział w turnieju piłki nożnej Czarni Kids Cup, który odbył się w hali sportowej Lega w Olecku.
30 listopada w Kętrzynie odbył się XVIII Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym. W turnieju wzięli udział m.in. zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.
W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.