GOŁDAP. 7 listopada w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej Chłopców. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty gołdapskiego.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli: starosta Marzanna Wardziejewska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi Piotr Bartoszuk i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, a najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące z Giżycka, które pokonało 19:16 (8:8) Zespół Szkół Zawodowych z Gołdapi oraz 25:16 (11:9) Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych z Olecka.

Gołdapianie w składzie: Marcin Ruksza, Bartłomiej Dominiuk, Szymon Dominiuk, Łukasz Jastrzębski, Patryk Królikowski, Artur Fiedorow, Dawid Szlempo, Dawid Salwecki, Kacper Jabłoński, Krzysztof Malijonis, Bartosz Mikielski, Dominik Szczep, Mateusz Piniaga, Piotr Jabłoński wywalczyli srebro po zwycięstwie 20:13 (9:6) nad Oleckiem.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy w zespołach tj. Wojciech Maślij (I LO Giżycko), Dawid Szlempo (ZSZ Gołdap) i Adam Stemplewski (ZSLiZ Olecko) nagrodzeni zostali pięknymi statuetkami. Super statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Bartosza Tomaszewskiego (I LO Giżycko). Na wszystkich czekał gorący obiad w pobliskiej restauracji. Mecze sędziowali: Gabriel Bukowski i Konrad Sitek. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. (ŁT)

 

 


Wyszukiwarka

Loading