GOŁDAP. W minioną sobotę, 28 września w Lesie Kumiecie obył się Cross Gołdapski. W zawodach wzięło udział łącznie ponad czterystu uczestników. W zależności od wieku, biegacze mieli do pokonania od 200 do 7200 metrów. Na wszystkich na mecie czekały pamiątkowe medale, a na najlepsze trójki dyplomy i puchary. W kategorii open dla najlepszych były też nagrody finansowe. Po biegu na wszystkich uczestników czekała grochówka oraz herbata. Zawody prowadził Stanisław Luty.

Wyniki zawodów w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych są tutaj. Wyniki biegu głównego nie zostały dotychczas przez OSiR opublikowane.

Była to 27 edycja tej biegowej imprezy. Cross Gołdapski pierwszy raz odbył się w 1993 roku z inicjatywy NSZZ „Solidarność” Regionu Pojezierze. OSiR - organizator tegorocznej edycji - zaliczył w tym roku wpadkę związaną właśnie z numeracją. Na plakatach, dyplomach, medalach, na stronie internetowej i w regulaminie było bowiem różnie podawane. Jednym razem było, że jest to 17 edycja, innym razem, że 18, a w jeszcze innych miejscach, że 27 lub 28.

 

 


Wyszukiwarka

Loading