ZABRZE. W dniach 23-26 czerwca odbył się wielki finał XXV Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki im. Marka Kisiela o Puchar Kinder + Sport 2019. Po raz dwudziesty pierwszy turniej rozgrywany był w hali widowiskowej MOSiR w Zabrzu. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół czwórek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Największy siatkarski turniej w Europie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci. O awans do zabrzańskiego finału walczyło kilkanaście tysięcy zespołów (47 tysięcy młodych zawodniczek i zawodników) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Bilet na finał Polski otrzymywały tylko po dwie najlepsze drużyny z 16 województw.

I tak do areny zmagań, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zjechało najlepszych blisko 900 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach: „dwójek”, „trójkek” i „czwórek” z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów. W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki, a emocje sięgały zenitu.

W zabrzańskim finale po bardzo udanym sezonie i po fascynującym awansie wystąpił zespół czwórek SP3 UKS Trójka Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Aleksander Nyga i Olaf Rykaczewski. Po trzydniowej niezwykle zaciętej rywalizacji nastąpiły ostateczne rozstrzygnięcia. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza po rozegraniu 11 spotkań zajęli w mistrzostwach Polski 23 miejsce. Chłopcy zmierzyli się z drużynami: KS Wifama Łódź, UKS Piast Krotoszyn, SP21 Lublin, Ikar Legnica, Start Dobromierz, IKS Atak Elbląg, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, SP Łochowo, SSP Nr 1 UKS Bronek-Koszalin 1. Wygrali sześć spotkań i ponieśli pięć porażek, w tym trzy po tie-breaku. Widać było, że młodzi adepci siatkówki z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem i determinacją oraz bólem (Mieszko na samym początku drugiego dnia rywalizacji skręcił kostkę, ale nie poddał się) walczyli o realizację swoich sportowych marzeń. Na pewno sukcesem jest już udział w wielkim finale Kinder + Sport i możliwość przeżycia niesamowitej przygody. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera czy rodziców, ale i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Zabrza finansowo. Wielkie dzięki za to wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę.

Przez trzy dni turnieju przed halą MOSiR w Zabrzu rozstawiona była specjalna strefa Joy of Moving, w której to zawodniczki i zawodnicy mogli chwilę odpocząć pomiędzy meczami. Organizatorzy przygotowali również boiska do gry w siatkówkę plażową, na których uczestnicy mogli pograć i potrenować z ambasadorami Kinder + Sport. Najlepsze drużyny w Polsce dopingowali: Sebastian Świderski, Grzegorz Szymański, Grzegorz Bociek jak również Paweł Korzeniowski. Zespoły otrzymały nagrody w postaci: pamiątkowych medali, koszulek, dyplomów, bidonów na wodę Kinder + Sport, ręczników Kinder + Sport, worków sportowych oraz voucherów o wartości 100 zł, który można zamienić na bilet na wejście na dowolny mecz reprezentacji Polski w tym sezonie. Główną nagrodą w turnieju był wyjazd na XVII Memoriał Huberta Wagnera do Krakowa, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia. O oprawę i niepowtarzalną atmosferę podczas zawodów zadbał znany z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach Marek Magiera. Organizatorem finału w Zabrzu byli Polski Związek Piłki Siatkowej, Śląski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska oraz PKN Orlen. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. (ŁT)

 

 


Wyszukiwarka

Loading