GIŻYCKO. 11 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku rozgrywano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej Chłopców Szkół Podstawowych. Ogromny sukces odnieśli siatkarze SP3 w Gołdapi, którzy zostali mistrzami Warmii i Mazur.

Na plażę nad jezioro Niegocin zjechało pięć duetów: SP3 Szczytno, SP Lechowo, SP4 Mrągowo, SP4 Giżycko i SP3 Gołdap. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W Giżycku nie było mocnych na ekipę ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi grającej w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz rezerwowy Mieszko Makarski. Gołdapianie od początku turnieju narzucili swoje warunki, a przeciwnicy nie byli w stanie pokazać swoich możliwości. Na pokonanym boju pozostawili wszystkich wtorkowych rywali, pokonując odpowiednio: 2:0 (15:6, 15:13) SP4 Giżycko, 2:0 (15:13, 15:10) SP4 Mrągowo, 2:0 (15:10, 15:6) SP3 Szczytno i 2:1 (16:18, 20:18, 11:5) SP Lechowo.

Organizatorzy jak zwykle zadbali o oprawę. Czołowe trzy zespoły otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego. Najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Giżycka z pięknym medalami. Takie wyróżnienie otrzymał niezawodny Antoni Buraczewski. Statuetka dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju powędrowała do Michała Ostrowskiego (SP3 Gołdap).

Mistrzostwa zorganizował WMSZS w Olsztynie i PSZS w Giżycku.

 

 


Wyszukiwarka

Loading