DOBRE MIASTO. 15 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zdobyła brązowy medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców.

Do turnieju finałowego, który rozegrany został w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście, zakwalifikowały się najlepsze drużyny z Dobrego Miasta, Olsztyna, Lechowa, Ostródy, Mrągowa i Gołdapi. Niestety, jedna z nich (Mrągowo) nie pojawiła się na parkiecie dobromiejskiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo.

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego WMSZS Wacława Wasieli. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma czwórkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna czwórka co w secie drugim. Gołdapianie w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Olaf Rykaczewski, Aleksander Nyga, Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Szymon Wysocki, Jakub Czernicki i Franciszek Fornalski źle weszli w turniej. W pierwszym starciu z SP7 Olsztyn drużyna rozkręcała się za wolno, jak przysłowiowy diesel, co przerodziło się na nieplanowaną porażkę 0:2. Podrażnieni takim wynikiem chłopcy wzięli się do roboty i kolejne trzy bitwy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Pokonali odpowiednio 2:0 SP4 Ostróda, 2:1 SP Lechowo i 2:1 gospodarzy z SP1 Dobre Miasto. Co ciekawe, w decydującej grze o podium imprezy Olsztyn przegrał 0:2 z Dobrym Miastem i trzy drużyny miały na koncie trzy zwycięstwa i porażkę. Więc o kolejności końcowej zespołów musiał zdecydować lepszy stosunek setów. Po podliczeniu pomiędzy zainteresowanymi zespołami okazało się, że lepszy stosunek miał zespół gospodarzy, który zajął pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła olsztynianom, a trzecia dla drużyny z Gołdapi.

Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, zawodników trzech czołowych drużyn udekorowano medalami, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Dobrego Miasta z gustownymi statuetkami. Takie wyróżnienie w gołdapskiej drużynie otrzymał niezawodny Mieszko Makarski.

Organizatorem turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, MKS Dobre Miasto i Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobrym Mieście.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP1 Dobre Miasto 7 pkt. 7:2
  2. SP7 Olsztyn 7 pkt. 6:3
  3. SP3 Gołdap 7 pkt. 6:4
  4. SP Lechowo 5 pkt. 3:7
  5. SP4 Ostróda 4 pkt. 2:8

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading