MOŃKI, GRAJEWO. 27 kwietnia w hali sportowej ZSOiZ w Mońkach przy ulicy Szkolnej odbył się III Memoriał im. Stanisława Fiedorczuka w tenisie stołowym "weteranów". Rozegrano go w dwóch kategoriach wiekowych: 35-55 lat oraz 55 i powyżej. Łącznie w zawodach wzięły udział 43 osoby z Łomży, Ostrołęki, Grajewa, Gołdapi, Suwałk, Pisza, Augustowa, Białegostoku i Moniek. Na otwarciu memoriału obecna była rodzina i zaproszeni goście: starostwa moniecki Błażej Buńkowski, burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, przewodniczący rady powiatu Dariusz Jaworowski, przewodnicząca rady miejskiej Barbara Iwanicka.
W turnieju wystąpiło dwóch zawodników z Gołdapi. Grzegorz Wesołowski uplasował się na miejscu czwartym, Marek Różycki na miejscu siódmym.





Następnego dnia, 28 kwietnia, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie przy ulicy Strażackiej 2 odbył się XXI Podlaski Turniej Weteranów w Tenisie Stołowym. Obaj gołdapscy tenisiści także w nim wzięli udział.
Komunikat końcowy XXI Podlaskiego Turnieju Weteranów w Tenisie Stołowym kobiet i mężczyzn
I. KOBIETY 35 I POWYŻEJ:
1. Baranowska Beata – Sokółka
2. Ławecka Monika - Giżycko
3. Muczyńska Ewa - Woznawieś
4. Kurczewska Anna - Sokółka
5. Walczak Anna - Pisz
II . MĘŻCZYŹNI 40-49
1. Reucki Adam – Białystok
2. Dobrowolski Maciej – Łomża
3. Skrzekut Roman - Białobrzegi
4. Lubecki Krzysztof – Sokółka
5. Wesołowski Grzegorz – Gołdap
6. Klej Artur - Sokółka
7-8 . Bronakowski Michał – Białobrzegi, Morzy Czesław – Białystok
9-12. Maciorowski Michał – Grajewo, Hojan Rusłan – Ukraina, Cybulski Jacek – Mońki, Kuczko Wojciech - Sokółka
13-16. Łupiński Robert – Białystok, Mońko Adam – Dobrzyniewo, Pajewski Artur – Olecko, Łajewski Jarosław – Białystok
17-21. Janiszewski Mariusz – Grajewo, Motybel Jacek – Danowskie, Szupiewko Robert – Olecko, Rodziewicz Marek – Dobrzyniewo, Poniatowski Marek – Bełda.
III . MĘŻCZYŹNI 50-59
1. Żołądkowski Jarosław – Białystok
2. Żyliński Kazimierz - Burdeniszki
3. Kowalczyk Mariusz - Rzekuń
4. Karniej Andrzej - Olecko
5. Bartycha Dariusz - Olsztyn
6. Omelianiuk Tadeusz - Augustów
7. Różycki Marek – Gołdap
8. Szeparowicz Piotr – Białystok
9-12. Łukaszuk Mirosław – Białystok, Judzewicz Jarosław – Białystok, Samul Mirosław – Białystok, Dąbrowski Tadeusz – Sokółka
13-16. Gąsior Stanisław – Kruklanki, Walczak Jacek – Pisz, Bielawski Stanisław – Białystok, Kostrzyński Sławomir – Ciechanowiec
17-24. Wszeborowski Bogumił – Grajewo, Adamkiewicz Marek – Grajewo, Skrodzki Tomasz – Olecko, Fiedorczuk Janusz – Mońki, Antropik Krzysztof – Sokółka, Skowroński Andrzej – Gruszki, Dembowski Krzysztof – Krzecze, Dobrzyński Jarosław – Sucha Rzeczka
IV . MĘŻCZYŻNI 60-69 lat
1. Orłów Janusz – Krasnopol
2. Rososiński Janusz – Giżycko
3. Popławski Kazimierz – Białystok
4. Przyborowski Cezary – Grajewo
5. Rusiłowicz Krzysztof – Białystok
6. Szeszko Henryk – Białobrzegi
7-8. Wszoł Krzysztof – Ciechanowiec, Żukowski Jerzy – Sokółka
9-12. Filipowski Jerzy – Białobrzegi, Robakowski Jarosław – Białystok, Jurczyk Janusz – Giżycko, Brzeziński Stanisław – Łomża
13-17. Laskowski Wiesław – Grajewo, Konopczyński Zbysław – Olecko, Król Leszek – Giżycko, Polakowski Józef – Olecko, Mocarski Jan – Łomża
V . MĘŻCZYŹNI 70 lat i więcej
1. Piotrowski Tadeusz – Białystok
2. Szczepanik Bogusław – Giżycko
3. Gawieńczyk Mieczysław – Mońki
4. Słowik Antoni – Białystok
5. Maleszewski Grzegorz – Ruciane Nida
VI . WETERAN MIESZKANIEC MIASTA GRAJEWA
1. Przyborowski Cezary
2. Laskowski Wiesław
3. Hoyan Rusłan
4. Janiszewski Mariusz
5. Wszeborowski Bogusław
6. Adamkiewicz Marek
Eugeniusz Skibniewski
W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.