GOŁDAP. W niedzielę w hali OSiR odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego „Pomagamy dla Bartusia”. Otworzyli go zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy oraz dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk.
W pierwszej części imprezy rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi z Rominty Gołdap, suwalskich Wigier oraz Kowalaka Kowale Oleckie. W drugiej części rywalizowały lokalne drużyny seniorskie.
W przerwach miedzy meczami odbyły się liczne licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Bartosza Rakowskiego. U dziecka zdiagnozowano niedosłuch zmysłowo-nerwowy obustronny głębokiego stopnia. Chłopiec został zakwalifikowany do wszczepienia implantu ślimakowego. Oprócz tego jest alergikiem i wymaga specjalnej diety - mleko oraz środki higieniczne muszą być hypoalergiczne i kupowane w aptece. Podczas turnieju udało się uzbierać na pomoc dla niego 10.192,61zł i 5,50 euro.
Niestety, nie wszyscy, którzy przyszli na turniej, uczynili to z zamiarem niesienia komuś pomocy.
- Kochani, jeśli byliście dziś na turnieju charytatywnym na hali OSIR to może zwróciliście uwagę na coś dziwnego... Mojej przyjaciółce ktoś podczas turnieju z torebki wyjął portfel z gotówka i dokumentami! Jeśli ktoś coś widział dajcie znać proszę! - napisała na swoim facebooku pani Magdalena.







W minioną sobotę na jeziorze Gołdap odbyły się pływackie zawody Gołdap Cup na wodach otwartych. O 15:00 na plaży miejskiej pojawiło się kilkadziesiąt osób, by wystartować w zawodach lub dopingować znajomych i bliskich.
W dniach 20-21 czerwca w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. UKS Gołdap Zdrój reprezentował Dawid Łaban.
Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon 2025/2026. Już po raz dziewiąty w ramach zakończenia rozegrany został mecz między rodzicami a dziećmi.
4 lipca plaża miejska w Gołdapi stanie się centrum pływackich zmagań. O godzinie 15:00 wystartują tam zawody Gołdap Cup na wodach otwartych, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Fundację Kolsport.
13 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku odbył się Turniej Mazowiecki w Akrobatyce. W zawodach wzięły udział Gołdapianki - siostry Nadia i Liliana Racis.
W dniach 27 maja - 2 czerwca w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Boksie, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Husarii Gołdap, potwierdzając wysoką pozycję gołdapskiego boksu na krajowej arenie.
Eliminacje do mistrzostw Polski żaków oraz mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym rozegrane zostały 30 maja w Olsztynie. Reprezentanci Gołdapi spisali się znakomicie, wywalczając dwa miejsca na podium oraz awans na krajowy czempionat.
IX Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się w dniach 6 i 7 czerwca w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
W dniach 5-6 czerwca 2026 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF-PLTRAW „Power Cage Challenge”. W zawodach wystartował m.in. mł. asp. Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
MKS Rominta Gołdap rozegra dziś ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie ligowym 2025/2026. Początek meczu o godzinie 16:00.