GOŁDAP. Zakończyły się ferie zimowe w naszym województwie. Zawodnicy i zawodniczki Husarii Gołdap w dniach od 20 do 28 stycznia uczestniczyli na zgrupowaniu pięściarskim, które odbyło się w Gołdapi. Podczas zimowego obozu każdego dnia odbywały się 2 treningi, a w sobotę 2 sesje sparingowe, w tym jedna odbyła się dzięki współpracy z OSiR w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym. W obozie udział wzięło ponad 40 osób z klubów takich jak: Grawdia Szczytno, Boks Jedwabno, Cristal Białystok, Szkoła Boksu Gusev (Rosja), Tiger Łomża i Husaria Gołdap.
Jest to kolejne duże wydarzenie nie tylko pod względem promocyjnym dla naszego miasta, ale i powiatu. Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować kolejny cel, który z pewnością pozytywnie wpłynie na sukcesy zawodników w 2019 roku. Uczestnictwo zawodników z Husarii nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie pana Macieja Ostrowskiego, pana Roberta Buczyńskiego i pani Marty Gawryluk, za co ogromnie dziękuję. Mamy bardzo dużo celów, startów oraz planów w 2019 roku. Za każdym razem zwracamy się z prośbą o dofinansowanie naszych działań przez osoby prywatne. Gdyby nie ich pomoc mielibyśmy problemy z realizacją wszystkich zaplanowanych działań. Klub jest również dofinansowywany przez gminę Gołdap oraz pana burmistrza, za co ogromnie dziękujemy. Niestety, nie możemy z otrzymanego dofinansowania realizować wszystkich naszych celów.
Szafran Damian














W dniach 8 i 9 listopada tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w turniejach wyjazdowych w Giżycku i Grajewie.
W dniach 13-16 listopada w Pabianicach odbyły się mistrzostwa Europy w sportach siłowych federacji WPA. Dzięki uzyskanym bardzo dobrym wynikom Karol Prawdzik zdobył trzy tytuły mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy.
Zawodnicy z Gołdapi zanotowali znakomite występy w tegorocznej edycji Warmińsko-Mazurskiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc, zdobywając liczne miejsca na podium zarówno w klasyfikacjach wagowych, jak i mundurowych.
W dniach 24-26 października rok tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój uczestniczyli w dwóch turniejach wyjazdowych w Słobódce i Kętrzynie.
8 listopada Gołdap stanie się stolicą boksu amatorskiego. W hali OSiR odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Gołdap Fight Night – X-lecie Klubu Husaria Gołdap”. To jubileuszowa, dziesiąta edycja gali, która przez lata zyskała uznanie wśród wielu sympatyków sportów walki.
W Sokółce odbył się Międzynarodowy Puchar Polski U-15 i U-17 w boksie. Wiktor Kowalewski w kategorii U-15 do 90kg nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal, wygrywając wszystkie swoje pojedynki w znakomitym stylu.
Dziś w ramach 13 kolejki rozgrywek Superscore IV Ligi nasza Rominta Gołdap podejmie przed własną publicznością Pisę Primavera Barczewo.
W ubiegłym tygodniu Karol Prawdzik z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wziął udział w siłowych zawodach we Wrocławiu i skutecznie zawalczył o najwyższe lokaty.
Z udziałem gołdapian w dniach 11 i 12 października w Pisanicy odbył się XXII Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo w tenisie stołowym.