OLECKO. 13 stycznia po raz pierwszy w Olecku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Piłce Siatkowej o Puchar Kinder + Sport 2019. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2008 i mł.), trójek (2007 i mł.) oraz czwórek (2006 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty, a ich suma wyłoni czołowe ósemki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będą dwie przepustki na czerwcową imprezę krajową do Zabrza, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej.

W dwóch halach w Olecku wystąpiły trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Rewelacyjnie zagrał zespół „czwórek” w składzie: Mieszko Makarski, Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski, Olaf Rykaczewski i Piotr Kozic, którzy dzielił i rządził na boisku. Odniósł kolejno sześć zwycięstw, zostając ostatecznie zwycięzcą turnieju. Gołdapski kwartet najpierw w meczach grupowych pokonał: 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1, 2:0 MUKS Omega Mrągowo 1, 2:0 Gwardię Szczytno i 2:0 ZSS Green Volley Ełk 2. W półfinale chłopcy ograli 2:0 IKS Atak Elbląg 1, a w finale oleckiego turnieju pokonali 2:0 MOSiR Giżycko. Tym samym gołdapscy siatkarze powtórzyli sukces z pierwszego turnieju eliminacyjnego w Kętrzynie (12 grudnia), gdzie również odnieśli komplet zwycięstw i wygrali turniej.

W Olecku również bardzo dobrze spisał się zespół „trójek” w składzie: Szymon Wysocki, Piotr Zadroga i Maciej Świętoń, który zajął trzecie miejsce. Gołdapianie w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa. Zdołali pokonać 2:0 ZSS Green Volley Ełk 1 oraz 2:1 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. Przegrali 0:2 ze świetnie dysponowaną drużyną o nazwie „Warmia”, która kryje w sobie siatkarzy z Lechowa, Dywit i Dobrego Miasta (poniekąd zwycięzców pierwszego turnieju z Kętrzyna). Gołdapski tercet w półfinale musiał uznać wyższość 2:0 drużyny UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3. W ostatnim meczu o trzecie miejsce gołdapianie pokonali 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1 i mocno poprawili swój rezultat z Kętrzyna, gdzie zajęli 7 miejsce.

Pierwsze turniejowe kroki dzielnie stawiają najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie: Jakub Czernicki i Nikolas Krynicki po raz drugi w stawce 30 zespołów zajęli bardzo dobre piąte miejsce ulegając starszym zawodnikom w ćwierćfinale imprezy w Olecku jak również wcześniej w Kętrzynie. Na ich drodze w tej części turnieju stawali bliźniacy z IKS Atak Elbląg, którzy dwukrotnie okazali się najlepsi w całej stawce. W Olecku w decydujących meczach o miejsca 5-8 Kuba i Nikolas pokonali 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1 oraz 2:0 MOSiR Kętrzyn 2.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 16 lutego w Giżycku, 17 marca w Ełku i 14 kwietnia w Elblągu.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w piłce siatkowej. 26 maja 2019 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł mistrza województwa. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii.

 

 
Wyszukiwarka

Loading