GOŁDAP. W minioną sobotę pod patronatem starosty gołdapskiego oraz komendanta powiatowego policji w Gołdapi, w hali sportowej OSiR rozegrano towarzyskie „mecze przyjaźni” w piłce nożnej. Udział w nich wzięły dzieci z całego powiatu gołdapskiego w wieku od 6 do 14 lat. 100 piłkarzy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości rozegrało w różnych kategoriach wiekowych łącznie 5 meczy. Głównym celem zawodów było popularyzowanie zasady fair play, kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków prawidłowego zachowania się w trakcie zmagań sportowych. Policjanci promowali także bezpieczne zachowania w ruchu drogowym - każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe.

Zmagania piłkarskie tym razem nie przyniosły rezultatu w postaci wygranej, ale wyłoniły zawodników, których gra i zachowanie na boisku pozwoliło wyróżnić ich statuetką „Zawodnik Fair Play”. Wiele radości sprawiły dzieciom słodkości, na które w tym wyjątkowym dniu dorośli przymknęli oko.

Mecz zorganizowano w ramach projektu „On, Ty i Ja - razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Gołdapi oraz dyrektorowi OSiR za udostępnienie hali sportowo-widowiskowej.

KPP w Gołdapi


ON, TY I JA- RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020
 

 
Wyszukiwarka

Loading