Loading


GOŁDAP. W minioną niedzielę w Gołdapi odbył się przedostatni etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Po trzech latach przerwy cykl powrócił do tego pięknego, mazurskiego uzdrowiska, które kolejny raz gościło triathlonistów z całej Polski. Atrakcyjna lokalizacja, najczystsze w Polsce powietrze i nowoczesna infrastruktura Jeziora Gołdap sprawiły, że zadowoleni byli nie tylko sami startujący, ale również kibice i przebywający w okolicach turyści, którzy tłumnie zjawili się przy tężniach.

Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 500 zawodniczek i zawodników (w tym dzieci), którzy mogli wystartować w pięknych okolicznościach przyrody Jeziora Gołdap, tężni solankowych i Promenady Zdrojowej. Podczas zawodów w Gołdapi jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy na najdłuższym dystansie 1/2IM, którzy mieli do pokonania 1,9km pływania, 90km jazdy na rowerze oraz 21,1km biegu. Najlepszy okazał się Michał Olejnik (rowertour.com, 4:23:10). Jako drugi na mecie zameldował się Mariusz Szczotka (Labosport Team, 4:33:24), a trzeci Daniel Karwowski (TriWawa, 4:41:34). Wśród kobiet zawody na tym dystansie wygrała Aneta Ciborowska (Seba-Sport, 5:45:58). Drugie miejsce zajęła Mirosława Grzanecka. Jej czas to 6:10:45.

Punktualnie o 11.00 na trasę wyścigu wyruszyli zawodnicy rywalizujący na popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4IM (0,95km pływania, 45km jazdy na rowerze i 10,55km biegu). Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Łukasz Kalaszczyński, który był drugi po pływaniu, tuż za Maciejem Bodnarem. Po wyrównanym i zaciętym etapie kolarskim jednocześnie rozpoczęli etap biegowy, jednak podczas tego etapu brylował już tylko Kalaszczyński (Creative Team), który bardzo szybko zbudował sporą przewagę i zwyciężył z czasem 1:54:53. Drugi na podium był Maciej Bodnar (MBC Team, 1:58:37), a trzecie miejsce wywalczył Paweł Mitruś (NeON Team, 2:04:04).

 

- To mój pierwszy start w Gołdapi, to piękne miejsce i cieszę się, że dzisiaj dopisywało mi szczęście. Pływanie było w pięknym Jeziorze Gołdap, w bardzo czystej wodzie. Jeśli chodzi o wyścig to szczególnie podpasowała mi lekko pagórkowata trasa kolarska, ale nie było na niej długich podjazdów, a ja uwielbiam takie trasy. Zawsze przyjeżdżamy z rodziną dwa dni wcześniej na zawody i zwiedzamy okolice, tu akurat mamy świetne miejsce z tężniami solankowymi i naprawdę piękne widoki - powiedział Łukasz Kalaszczyński, zwycięzca dystansu 1/4IM.

Wyścig pań zdominowała Aleksandra Góralska (Labosport Team). Mistrzyni Europy w kat. 40-44 minęła linię mety z czasem 2:24:53. Po niej linię mety przekroczyła Iga Kowalczyk (2:31:39), a trzecia była Maria Otto (Kuźnia Triathlonu, 2:33:07).

Równolegle toczyła się rywalizacja na najkrótszym dystansie, w którym zawodnicy mieli 475m do przepłynięcia, 22,5km do przejechania na rowerze oraz 5275m biegu. Najlepszy na tym dystansie okazał się Daniel Juszkowiec (UKS G-8 Bielany Warszawa, 1:01:19), drugi był Igor Zalewski (Triathlon Club Wrocław, 1:01:29), a trzeci Maciek Ogrodnik (Triathlon Club Wrocław) z czasem 1:03:08. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Ciołczyk (MBC Team, 1:15:45), druga na podium była Agnieszka Pieczkowska (Paweł Najmowicz Team, 1:17:29), a tuż za nią uplasowała się Emilia Wołyniec (Triswimrun Gołdap, 1:18:27).

Podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap rywalizowali również najmłodsi, którzy wzięli udział w zawodach biegowych Garmin Kids na trzech dystansach: 200m, 500m i 1000m. Dodatkowo w strefie EXPO zawodów znajdowała się specjalna strefa, w której można było skosztować lokalnych wyrobów jak: sery, pieczone na miejscu wafle czy ciasto - mrowisko.

Już za niespełna dwa tygodnie czekają nas wielkie emocje podczas finału tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Zawodnicy i kibice spotkają się 25 sierpnia w Augustowie, gdzie poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej cyklu. Cały czas trwają zapisy na zawody w Augustowie, podczas, których zaplanowano liczne atrakcje. Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl.

Joanna Kownacka
LABOSPORT Polska sp. z o.o.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!