GOŁDAP. Zbliżająca się niedziela dostarczy triathlonistom i fanom tej dyscypliny wielu emocji. Tegoroczna edycja Garmin Iron Triathlon zbliża się do końca i 12 sierpnia w Gołdapi odbędzie się przedostatnia już impreza tego najstarszego i największego cyklu zawodów triathlonowych organizowanych w Polsce.

Wielu zawodników pamięta lata, kiedy miasto Gołdap gościło cykl Garmin Iron Triathlon. W 2015 roku to właśnie tam odbył się finał cyklu. W sezonie 2018 malownicza Gołdap wróciła na mapę cyklu i triathloniści ponownie będą się ścigać na tych uzdrowiskowych terenach, w pobliżu solankowych tężni. Zawody odbędą się 12 sierpnia, a ich motywem przewodnim będzie festiwal lokalnych przysmaków, gdzie będzie można posmakować dań tzw. kuchni pograniczna m.in. kartaczy czy sękaczy.

Podczas zawodów w Gołdapi po raz ostatni w tegorocznym cyklu zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM (1,9km pływania, 90km jazdy na rowerze i 21,1km biegu), 1/4 IM, czyli popularnej „ćwiartce” (0,95km – 45km – 10,55km) a także 1/8 IM (0,475km – 22,5km – 5,275km). Zawody w Gołdapi charakteryzuje przede wszystkim malownicza trasa.

Etap pływacki zawodów odbędzie się w Jeziorze Gołdap. Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/2 IM będą mieli do pokonania 2 pętle, a ci na 1/4 IM oraz 1/8 IM po jednej pętli. Strefa zmian oraz meta podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap zlokalizowane będą w pobliżu tężni, co nadaje zawodom niepowtarzalnego charakteru. Trasa rowerowa wytyczona wzdłuż południowego krańca Puszczy Romnickiej będzie szybka i z dobrej jakości asfaltem. Triathloniści ściągający się na najdłuższym dystansie będą mieli do pokonania 4 pętle po 22,5 km, na dystansie 1/4 IM 2 pętle, a na 1/8 IM 1 pętlę. Etap biegowy zostanie poprowadzony ulicami oraz urokliwymi ścieżkami mazurskiego uzdrowiska.

Tak jak podczas innych etapów cyklu, również w Gołdapi będzie można wystartować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids na dystansach: 200m (1-7 lat), 500m (8-11 lat) oraz 1000m (12-15 lat).

Z uwagi na organizację imprezy, w godz. 8.30-14.30 zamknięta będzie droga wojewódzka nr 651 na odcinku Gołdap - Kociołki.

 

 
Wyszukiwarka

Loading