Loading


GOŁDAP / NOWE MIASTO LUBAWSKIE. Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego na miejscu czwartym. W piątek, 25 maja w Nowym Mieście Lubawskim odbył finał województwa warmińsko-mazurskiego w minisiatkówce „dwójek” chłopców. Po wcześniejszych turniejach rejonowych i półfinałowych zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Gołdapi, Dobrego Miasta, Dywit, Lechowa, Nowego Miasta Lubawskiego i Pisza. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego WMSZS Wacława Wasieli. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta grała inna dwójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Gołdapianie na finał musieli jechać z kontuzjami dwóch zawodników i do tego w okrojonym składzie. Szkołę reprezentowali: Piotr Zadroga, Piotr Dadura, Szymon Wysocki, Jeremi Wojtas, Paweł Jurewicz i Franciszek Fornalski. W pierwszym meczu grupowym uporali się 2:1 ze Szkołą Podstawową nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. W drugim meczu grupowy przegrali 1:2 z SP Dywity i z drugiego miejsca awansowali do półfinału imprezy. Tam stanęli naprzeciw mocnego Lechowa, jak się później okazało mistrza województwa. Spotkanie po tie-breaku (2:1) wygrali rywale. W meczu o trzecie miejsce gołdapianie nie znaleźli recepty na zespół z Dobrego Miasta i przegrali spotkanie 0:2 (19:25, 24:26). Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w finale zajęła wysokie czwarte miejsce. Wszystkie zespoły w nim uczestniczące otrzymały puchary i dyplomy. Organizatorami turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Mieście Lubawskim.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!