Loading


GIŻYCKO. Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z klasą skończyli rok w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W piątek, 18 maja w Giżycku wywalczyli srebrny medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców.

Do turnieju zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Olsztyna, Dobrego Miasta, Elbląga, Giżycka, Ostródy i Gołdapi. Niestety, jedna z nich (Elbląg) nie pojawiła się na parkiecie giżyckiej hali, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego WMSZS Wacława Wasieli, dyrektora MOSiR-u w Giżycku Mariana Mieńko i dyrektora SP4 Giżycko Jolanty Stańczuk.

Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Gołdapianie w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski, Maciej Świętoń, Olaf Rykaczewski, Aleksander Nyga i Piotr Dadura na początku pokonali 2:1 (25:8, 18:25, 15:1) Szkołę Podstawową nr 1 w Ostródzie. W drugim meczu uporali się ze Szkołą Podstawową nr 1 w Dobrym Mieście 2:1 (25:21, 19:25, 15:7). W trzecim spotkaniu turnieju finałowego zdecydowanie ograli 2:0 (25:14, 25:22) Szkołę Podstawową nr 7 z Olsztyna. W ostatnim piątkowym meczu stanęli na przeciw niepokonanego Giżycka. Obie drużyny prezentowały nieprzeciętne możliwości i o końcowym sukcesie decydowały niuanse. Ostatecznie spotkanie wygrali giżycczanie 2:0 (25:21, 25:18).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 tym samym zajęła bardzo dobre drugie miejsce i została wicemistrzem województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, zawodników trzech czołowych drużyn udekorowano medalami, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Giżycka z gustownymi statuetkami. Takie wyróżnienie otrzymał Michał Ostrowski, który był kilerem w ataku, z dobrym przeglądem pola.

Organizatorami turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Giżycku.

klasyfikacja końcowa:

 1. SP4 Giżycko
 2. SP3 Gołdap
 3. SP1 Dobre Miasto
 4. SP7 Olsztyn
 5. SP1 Ostróda

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!