Loading


WĘGORZEWO. 6 maja jednocześnie w dwóch halach w Węgorzewie odbył się piąty, a zarazem ostatni Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018.

Tradycyjnie chłopcy rywalizowali w konkurencjach dwójek, trójek i czwórek. Po osiem najlepszych drużyn, które zdobyły najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej spotka się w sobotę, 2 czerwca w Elblągu w turnieju finałowym. Ta impreza z kolei wyłoni reprezentantów województwa (po dwa najlepsze zespoły), które wystąpią w finale krajowym w Zabrzu 6-8 lipca. Będzie to święto siatkówki, gdzie oprócz rywalizacji sportowej nie zabraknie innych atrakcji, a obecność gwiazd tej dyscypliny stanie się dla młodych uczestników wielką sportową przygodą.

W węgorzewskim turnieju wystąpiły cztery zespoły chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. Grający w czwórkach zespół SP 3 UKS Trójka Gołdap w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz i Maciej Wądołowski zdominował swoją grupę, odnosząc trzy zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2, 2:0 Kurianvolley Olsztyn 3 i 2:0 Szkołę Sportową Ełk 1. W półfinale imprezy odnieśli zwycięstwo 2:0 nad IKS Atak Elbląg 2. W zaciętym meczu o złoto pokonali 2:1 (15:6, 13:15, 8:3) Kurianvolley Olsztyn 1 i na ich konto wpłynęło 15 niezwykle cennych punktów.

Zespół trójek UKS Trójka Gołdap 1 w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Mieszko Makarski oraz Maksymilian Janiuk wygrał swoją grupę. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 Szkołę Sportową Ełk 2, 2:0 Truso Salwator Elbląg i 2:0 MUKS Omega Mrągowo 3. W ćwierćfinale pokonali 2:0 Szkołę Sportową Ełk 3. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od Kurianvolley Olsztyn 2 (2:0). W niedzielnym finale po zaciętej i emocjonalnej grze przegrali 1:2 (13:15, 15:12, 6:8) z aktualnymi mistrzami województwa – MOSiR Giżycko.

Totalny chaos panował w turnieju dwójek. Na 32 zespoły zgłoszone i rozlosowane przybyło tylko 18 dwójek. Po nowym losowaniu w grupach odbyły się pojedyncze spotkania. Dwa gołdapskie zespoły nie przebrnęły do ćwierćfinału i zagrały spotkania o miejsce 9-16. Ostatecznie Paweł Jurewicz i Jeremi Wojtas po wygraniu na tym etapie wszystkich trzech spotkań zajęli miejsce dziewiąte, a Piotr Zadroga i Piotr Dadura miejsce trzynaste.

Organizatorem turnieju w Węgorzewie był UKS Koszałek Opałek Węgorzewo przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie oraz OSiR w Węgorzewie.