Loading


OLECKO. 13 kwietnia w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców - Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. W imprezie wystartowało 364 uczniów z całego regionu. Grupę 48 zawodniczek i zawodników stanowili reprezentanci powiatu gołdapskiego (SP2 Gołdap, SP3 Gołdap, Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące). W sumie rozegrano 8 biegów w każdej z trzech kategorii szkół na dystansach od 600 do 1500 metrów. Nagrodzono czołowe trójki w klasyfikacji indywidualnej oraz po sześć drużyn. Wystąpiło wielu uczniów specjalizujących się w innych dyscyplinach, ale w piątek biegali dla swych szkół, zresztą z dużym powodzeniem. Gołdapscy biegacze z oleckiego terenu wywieźli cztery ogromnie cenne miejsca na podium. Swój koronny dystans 1500 metrów wygrał Albert Wronowski (LO Gołdap). Srebrny medal zawisł na szyi Konrada Poredy (LO Gołdap). Również srebrny medal wybiegała Weronika Dziatkowska (ZSZ Gołdap). Natomiast medal z brązowego kruszcu wybiegała Julia Żynda (SP3 Gołdap). O podium otarła się Wiktoria Szlempo (SP3 Gołdap), która zajęła czwarte miejsce. W rywalizacji drużynowej: LO Gołdap 1 miejsce (chłopcy), ZSZ Gołdap 3 miejsce (dziewczęta), SP3 Gołdap 4 miejsce (dziewczęta). Medale, puchary i dyplomy wręczał zwycięzcom Wacław Wasiela (przewodniczący WMSZS). To był wspaniały dzień spędzony na sportowo. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, wspierany przez Urząd Miejski w Olecku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku.

najlepsze miejsca gołdapskich zawodników i zawodniczek: 600m dz. (r. 2007 i mł.) – 3. Julia Żynda (SP3); 600m ch. (r. 2007 i mł.) – 16 Szymon Bida (SP3), 17 Dominik Sienkiewicz (SP2), 20 Oskar Kozłowski (SP3); 800m dz. (rocz. 2005-2006) – 4 Wiktoria Szlempo (SP3), 15 Laura Wyrostek (SP3), 17 Karolina Wesołowska (SP3), 18 Dominika Żukowska (SP2), 21 Oliwia Broniszewska (SP3), 24 Julia Jankowska (SP2); 800m ch. (r. 2005-2006) – 16 Mateusz Puza (SP2 Gołdap), 19 Jakub Pigiel (SP2), 20 Iwo Januszkiewicz (SP3); 1000m dz. (r. 1998 i mł.) – 2 Weronika Dziatkowska (ZSZ), 9 Angelika Szczęsna (ZSZ), 19 Anita Słowikowska (ZSZ), 22 Wioletta Karmiłowicz (ZSZ); 1500m ch. (r. 1998 i mł.) – 1 Albert Wronowski (LO), 2 Konrad Poreda (LO), 9 Michał Sznurkowski (LO), 11 Jacek Szrejder (LO); drużynowo: 1 miejsce LO (chłopcy), 3 miejsce ZSZ (dziewczęta), 4 miejsce SP3 Gołdap (dziewczęta), 9 miejsce SP2 Gołdap (dziewczęta), 10 miejsce SP3 Gołdap (chłopcy), 11 miejsce SP2 Gołdap (chłopcy).

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!